unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

FETÖ'nün 'şöhretler' karması!

FETÖ soruşturmaları futbol dünyasına da uzandı. FETÖ'nün eski Futbol İmamı Said Alpsoy'un ifşaatlarının ardından başlatılan soruşturmada  Galatasaray'lı eski futbulcular Hakan Şükür, Uğur Tütüneker, İsmail Demiriz ve Arif Erdem hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

BİR ZAMANLAR CEMAATİN PRENSLERİ DOKUNULMAZDI
Çok değil daha iki yıl öncesine kadar, iş hayatından siyaset hayatına kadar olduğu gibi futbol camiasında da Gülen cemaatine yakın olmak, o kişiye adeta dokunulmazlık kazandırıyordu.

İşte bugün 'kandırıldık', 'Biz sadece hayır işlerine yardım ettik' diye kendilerini savunan o futbolculardan bir çoğu, cemaatin organizasyonlarında boy göstermekte hiç bri sakınca görmüyorlardı...

CEMAAT TURNUVASINDA ÜNLÜLER GEÇİDİ
Aşağıdaki resimlerde yine o dönem Fethullah Gülen cemaatine ait olan ve ilk KHK ile kapatılan ismini Fatih Koleji olarak değiştiren Özel İstinye Ufuk Okulları'nın düzenlediği bir futbol turnuvasında forma giyen ünlü futbolcular yer alıyor.

2010 yılında 5.'si düzenlenen Ufuk Okulları Geleneksel Veli Futbol Turnuvasına o dönem Sarıyer Kaymakamı olan şimdi Darıca'da kaymakamlık yapan Ömer Karaman ve eski ünlü futbolcular katılmıştı.

Turnuvaya dönemin Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Kahyaoğlu, eski ünlü futbolculardan Uğur Tütüneker, Hamza Hamzaoğlu, Cihat Arslan, ünlü sanatçı Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Cüreklibatur, Yapımcı Şahin Özer, Mardinspor 2. Başkanı Can Alkan ve cemaat kolejinin yöneticileri katılmıştı.

Kaymakamı Ömer Karaman ise yaptığı konuşmada, “Sarıyer’deki özel okullarımızın bu tür sosyal faaliyetler düzenlemeleri memnuniyet vericidir. Bu tür etkinlikler velilerimizin kaynaşması için de oldukça önemlidir. Okul yöneticilerimizi bu çalışmalarından dolayı kutluyorum' diyye konuşmuştu.

Okul yetkilileri ise turnuvanın amacını şöyle açıklamışlardı; “Okullarının eğitim modelinde bilimsel ve teknolojik çalışmalara paralel olarak öğrencilerin gelişmelerini sağlarken, toplumdaki şiddeti önlemeye yönelik çalışmalara da imza atmaktır. Özellikle son zamanlarda artan toplum içi şiddet olaylarının huzur ve barışı olumsuz yönde etkilemesi bu ve buna benzer aktiviteleri zorunlu hale getirmiştir.'

İşte o turnuvada forma giyen ünlü isimler:

1-074.jpg

Hamza Hamzaoğlu, Uğur Tütüneker, Cihat Arslan ve  Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Cüreklibatur

2-072.jpg

Okan Buruk, Ahmet Yıldırım, Merk Korkmaz, Şahin Özer, Uğur Tütüneker

3-050.jpg

Aynı kadro protokolde

4-039.jpg

abcgazetesi.com
 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

İlgili Haberler

Spor

Basketbol Süper Ligi'nde yabancı oyuncu kararı

Spor

Süper Kupa tarihi açıklandı

Spor

Süper Kupa'nın oynanacağı yer ve tarih belli oldu

Spor

Türk yıldız Juventus'ta

Spor

Fenerbahçe'de yeni teknik direktör dönemi

Spor

Yeşil sahada evlendiler

Spor

Türk futbolcu Juventus'a transfer oldu

Spor

Dietmar Hamann: Mesut Özil'den elinizi çekin!

Spor

Luis Nani'den Göztepe açıklaması

Spor

Emre Can'ın yeni takımı belli oldu

Spor

İşte Galatasaray'ın transfer etmek istediği genç yıldız

Spor

Dünya Kupası'nda İspanya, İran'ı 1-0 mağlup etti