unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Feyzioğlu: Dokunulmazlıkların kalkması PKK'ya yarar

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Tokat'a geldi. Kentte ilk olarak Tokat Barosu'nu ziyaret eden Feyzioğlu'nu burada meslektaşları karşıladı. Ardından burada açıklamalarda bulunan Feyzioğlu Tokat'a gelmekten dolayı mutlu olduğunu kaydetti.

Bir gazetecinin milletvekilliği dokunulmazlığı tartışmaları ile ilgili olarak sorusu üzerine Feyzioğlu, bu konuyu duygusallıkla ve restleşme ile konuşmanın doğru olmadığını, bu işin PKK'nın işine yarayacağını belirterek, "Dokunulmazlıkların kaldırılması, milletvekilleri ve genel başkanların tutuklanması PKK’ya hayalini kurduğu şu cümleyi telaffuz etme imkanı verecek. Dünyaya dönecek diyecek ki 'Türkiye’de görüyorsunuz millet meclisi çatısı altında siyaset yapma imkanı elimden alınmıştır. Bu sebeple benim yürüttüğüm silahlı mücadele terörist bir mücadele değildir, bir özgürlük savaşıdır.' Arayıp da bulamadığı fırsat işte bu" dedi.

'SİSTEM MÜDAHALEYE AÇIK'
Türkiye'nin bağımsız, tarafsız, adil yargılama yapabilen ve herkesi buna inandırma gücüne sahip bir yargıya ihtiyaç duyduğunu belirten Feyzioğlu şöyle devam etti:

"Fransa'da veya Almanya'da böyle bir dokunulmazlık kaldırılması olsa kimsenin aklına gelmez. Siyasetin yolunu tıkamak için mi yapıyorlar denmez. Niçin Türkiye'de toplumu ilgilendiren her soruşturma ve dava bir büyük bölünme ve tartışma sebebi. Sebep gayet basit. Yargıya güvenmiyoruz. Yargıya işimize geldiğinde alkış tutuyoruz, işimize gelmediğinde sövüyoruz. Ama yargıya sonuç itibarıyla bağımsız ve tarafsız karar verebileceği noktasında güvenemiyoruz. Çünkü sistem müdahaleye açık. İşte PKK'nın sömürdüğü bu. Zaten batı Türk yargısının bağımsız ve tarafsız olmadığını düşünüyor. Dolayısı ile HDP milletvekilleri ve genel başkanlarının tutuklanmasını doğrudan doğruya hükümet talimatı olarak takdim edecek ve diyecek ki 'Türk hükümeti ve devleti Türkiye’de belli bir bölgede yaşayan insanların siyasi çözümünü siyaset yapmasını yargı gücü ile önlemiştir. Bu sebeple de biz meşru savunma içerisindeyiz'. Hazırlandığı bu."

'TERÖRLE MÜCADELE AKILLA OLUR'
Terörle ancak akılla savaşılabileceğine dikkati çeken Feyzioğlu, "Aklımızı rafa kaldırarak savaş olmaz. Teröristle silahla savaşırsın, silah çeken teröriste çiçek verilmez. Ama terörle mücadele akılla olur. Akılımızı emanete vererek terörle mücadelede başarılı olamayız. Hele hele iç politika malzemesi yaparak ve bunu restleşmeye çevirerek asla başarılı olamayız" ifadelerini kullandı.
 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

İlgili Haberler

Güncel

Meteoroloji'den İstanbul için uyarı geldi

Güncel

Köpeği öldüren müezzin hakkında yeni gelişme

Güncel

Tutuklanan Şenyaşar'ın amcası Suruç'ta yaşananları anlattı

Güncel

Demirtaş'tan Erdoğan'a: Sanırsınız kendi maaşıyla yaptı

Güncel

Anketçi Adil Gür'e hapis cezası

Güncel

Soğuk hava deposunda yangın

Güncel

Başbakan Yıldırım, oy kullanacak Suriyeli sayısını açıkladı

Güncel

Binali Yıldırım'ın İzmir tatsızlığı: Sin kaf sin sin kaf kaf

Güncel

Gazeteci Hakan Gülseven tutuklandı

Güncel

Nagehan Alçı hakkında suç duyurusu

Güncel

Metiner: Adaletten sapan bir hükümdar kendi sonunu hazırlar

Güncel

Ferdi Tayfur hastaneye kaldırıldı