unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Fuat Avni hesabını kimin kullandığı belli oldu' iddiası

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Cemaat'in medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmanın ilk bölümü tamamlandı.

Sabah'ın haberine göre, soruşturma çerçevesinde örgütün Fuat Avni isimli sosyal medya hesabının kim tarafından ve nasıl kurulduğu da deşifre edildi. "Muhammed Said Solak" ismiyle kurulan hesabı incelemeye alan savcılık, Solak'ın 2012'de mahkeme kararıyla ismini Said Sefa yapan, Said Sefa olduğunu tespit etti.

Soruşturma kapsamında "FETÖ" adına gerek basında gerekse de sosyal medyada faaliyet yürüten 25'i tutuklu toplam 29 şüpheli hakkında iddianame yazıldı.

'KARGALAR BİLE GÜLER' DEMİŞTİ

Fuat Avni hesabını yönettiği ileri sürülen Haberdar.com Genel Yayın Yönetmeni Said Sefa, Twitter'daki hesabından basına yansıyan son iddialara ilişkin açıklama yapmıştı. Sefa, "Hesabı, benim açtığım ve mahkeme kararıyla değiştirmiş olduğum eski ismimle açtığım iftirasına kargalar güler. Kim böyle bir aptallık yapar" demişti.

ss-001.jpg

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde başlatılan operasyonlar kapsamında 'Fuat Avni' isimli hesapla ilgili olarak Rota Haber, Şubuo Haber, Aktif Haber, Haberdar, Merkür Haber isimli internet sitelerinin yöneticileri gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan isimler arasında yer alan, Haberdar.com Genel Yayın Yönetmeni Said Sefa ile ilgili olarak, hükümete yakın Star gazetesinde "Fuat Avni hesabını açan isim" iddiaları ortaya atılmıştı. Habertürk gazetesinde de yayınlanan haberde hesabı kullanan 3 editörden ikisinin Said Sefa ve Aydoğan Vatandaş olduğu ileri sürülmüştü.

Said Sefa, hakkındaki iddialara ilişkin Twitter'daki hesabından açıklama yapmıştı. "Beni ilişkilendirmek istedikleri yapıyla ve sosyal medya hesabıyla işim olmaz" diyen Sefa, "Bu iftira yeni değil. Cumhurbaşkanının avukatı bununla ilgili dosyam olduğunu bizzat kendi Twitter hesabından aylar önce paylaşmıştı. Dost, düşman bunu biliyordu. Ben de gidip Fuat Avni hesabından şikayetçi olmuştum, itibarım zedeleniyor diye. Şikayetim Çağlayan'da duruyor" bilgisini vermişti.

h-075.jpg

"Hesabı benim açtığım ve mahkeme kararıyla değiştirmiş olduğum eski ismimle açtığım iftirasına kargalar güler. Kim böyle bir aptallık yapar" diye soran Sefa, "Bir dönem sosyal medya uzmanı olarak merkez medyaya çıkmıştım. Beni araştırıp benim adıma böyle bir hesabı kim açmışsa asıl bana komplo kurmuş demektir" ifadelerini kullanmıştı.

"Malum Fuat Avni hesabından neredeyse 1,5 yıl önce benim adım paylaşıldı. O günden sonra takip, taciz hiç bitmedi. Bir tek suçum bulunamadı" diyen Sefa, darbecilere karşı ilk andan itibaren dik durduğunu söylemişti.

 

Çok Okunanlar

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Güncel

Muharrem İnce: FETÖ'cülerden mi öğrendiniz?

Güncel

Cumhur İttifakı'nda deprem: Bahçeli'den şok açıklamalar

Güncel

Umut Oran: Son adımları atmaya hazır olun!

Güncel

Zonguldak'ta maden ocağında göçük

Güncel

Süleyman Soylu: Siz bizi 24 Haziran'dan sonra görün

Güncel

Meral Akşener'den 'TİKA' iddiası

Güncel

'Demirtaş Ketıl Sohbeti' başladı: Seven alsın seveni