unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Gaziantep bombacısı Messi formasıyla gelmiş

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu için gittiği ABD'de STK toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı bu konuşmasında Gaziantep'de 20 Ağustos'da bir kına gecesine IŞİDtarafındna yapılan canlı bomba saldırısı hakkında da önemli bir ayrıntı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırının 'Messi forması giydirilmiş' 14 yaşında bir çocuk tarafından gerçekleştiğini söyledi.

20 Ağustos tarihinde Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki bir kına gecesine IŞİDtarafından yapılan canlı bomba saldırısında 56 kişi hayatını kaybetmiş 91 kişi de yaralanmıştı. Saldırı sonrasında yapılan ilk değerlendirmelerde saldırganın 12-14 yaşları arasında bir çocuk olduğu belirtilmiş, valilik olay yerinde parçalanmış bir canlıbomba yeleği bulunduğunu açıklamıştı.

Olaydan bir gün sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi ziyareti sırasında bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan da saldırganın bir çocuk olduğunu belirtmişti; "Dün Gaziantep'te Şahinbey'de, bir düğün merasimi esnasında 12-14 yaşlarında bir canlı bombanın patlaması veya patlatılması neticesinde..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) genel Kurulu için bulunduğu ABD'de, STK'lara yaptığı konuşma sırasında bu saldırı hakkında bir detay daha verdi. Canlı bomba çocuk, kına gecesine dikkat çekmemek için Messi forması ile gelmiş.

Erdoğan'ın konuşmasında o bölüm şu şekilde; "Suriye'de yaşanan trajedi dünyanın gözü önünde yaşanıyor. Hep sabrettik, ne oldu? Gaziantep'te 14 yaşında bir çocuğun gövdesine bombaları bağladılar ve çocuğu bir kına törenine saldılar. Ve çocuk da Messi'nin formasını giydirmişler. Daha sonra bomba patlatıldı 56 kişi öldü, 100'e yakında kardeşimiz yaralandı. Bu ölenlerin 29'u çocuk ve genç."

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi

Güncel

Millet Kıraathanesi'nde KFC ve Burger King

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı

Güncel

Özel'den ezan polemiği yanıtı: Özür dile

Güncel

Yine bir hayvan cinayeti