unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Gezici geze geze Saray'a yanaştı!

7 Haziran seçimleri öncesinde AKP'nin oy oranının yüzde 39 olduğunu açıkladıktan sonra evinin çıkışında saldırıya uğramıştı. O saldırının ardından önce şikayetçi olan, ardından da şikayetini geri çeken Murat Gezici, o tarihten sonra açıkladığı anketlerde Erdoğan ve AKP'yi 'incitmemeye' özellikle dikkat etmeye başladı.

SON ANKETTE İLGİNÇ SORULAR VE SONUÇLAR

Gezici Araştırma,  26 – 27 Mart 2016 tarihlerinde 18 il ve 22 ilçede 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden, yaklaşık yarısı kadın olmak üzere toplam 1.264 katılımcı ile yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Ankete göre başkanlığa destek yüzde 55.2 oranına ulaştı! Yandaş anket şirketlerinin bile vermekte çekindikleri bu oran, başkanlık konusunda bugüne kadar yapılan anketlerde çıkan en yüksek destek oranları arasında yer alıyor.

1baskanlik.jpg

ERDOĞAN'IN PKK İLE MÜCADELESİ HÜKÜMETİN MÜCADELESİNDEN DAHA BAŞARILI!

Gezici Araştırma'nın anketinde dikkat çeken bir diğer ilginç nokta ise PKK ile mücadele konusunda. Gezici Araştırma anketinde PKK ile mücadele konusunda halkın eğilimlerini ölçmek için sorduğu soruda ilginç bir nokta dikkat çekiyor.

Ankette "Sn. Erdoğan’nın PKK ile mücadelesini başarılı buluyor musunuz?" sorusu soruluyor. Ankete göre 'Evet' diyenlerin oranı yüzde 70.2. Bir diğer soru ise "Ak Parti Hükümetinin PKK ile mücadelesini başarılı buluyor musunuz?" şeklinde. Burada çıkan sonuç ise 'Evet' diyenlerin oranı yüzde 62.4. 

Erdoğan ile AKP'nin ayrı ayrı terörle mücadele birimleri mi var? Eğer terörle mücadele hükümet dışı güçlerle mi yürütülüyor? Saray'a bağlı özel 'terörle mücadele' birimi mi var? 

Tabii tüm bu soruların cevabı ankette yok ama, Erdoğan'ın 'terörle mücadele' konusunda AKP'den daha başarılı olduğu sonucu çıkıyor!

7rtepkk.jpg8akp.jpg

Açıklanan ankette bir notta dikkat çekiyor. "Sn. Erdoğan’nın PKK ile mücadelesini başarılı buluyor musunuz?" sorusuna yüzde 70.2'nin 'Evet' dediği tabloda belirtilirken, tablonun altındaki açıklama notunda ise "CHP Seçmenin % 72’si Sn. Erdoğan’nın PKK İle mücadelesini başarılı buluyor" açıklaması yer alıyor.

4oyorani.jpg

AKP OYLARI PATLADI

Gezici Araştırma'nın anketinde çıkan bir diğer sonuç ise partilerin bugün bir seçim olsa alacakları oy oranları. Gezici anketine göre bu gün bir seçim olsa partilerin oy oranları şöyle:

AKP: 56,2
CHP: 25,8
MHP: 8,9
HDP: 7,3
Diğer: 1,8

HALK TV'DE ANKETİ AÇIKLADI

Gezici'nin sahibi Murat Gezici ile birlikte, Halk TV'deki programında anket sonuçlarını açıklayan Ayşenur Aslan izleyicilerini "Sakin olun" diye uyardı.

İşte Gezici Araştırma'nın son anketinde sorulan sorular ve çıktığı açıklanan o sonuçlar:

56paralel.jpg3anayasa.jpg2gd.jpg

 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

İlgili Haberler

Politika

Yıllar sonra Meclis'te bir ilk

Politika

Hazineden Erdoğan'ın seçim kampanyası için ne kadar para harcandı?

Politika

İyi Parti'den 'tehdit' açıklaması

Politika

CHP'de 'Saadet kontenjanı'ndan kaç aday kazandı

Politika

CHP'de seçim tepkisi: Yatmaya mı gidiyorsun?

Politika

İnce'nin mesaj attığı Küçükkaya: Referandumdan beri...

Politika

Erdoğan'ın en yüksek oy aldığı kent şaşırtmadı

Politika

Ahmet Hakan'dan 8 maddelik seçim değerlendirmesi

Politika

Hükümetten dolara ilişkin ilk yorum

Politika

İşte CHP'nin 41 yıl sonra vekil çıkardığı il

Politika

İşte TBMM'deki 600 milletvekilinin listesi

Politika

Perinçek'in oyu, adaylığı için topladığı imzanın gerisinde kaldı