", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Gülmen ve Özakça'ya darp raporu vermeyen doktora inceleme

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu görevlerinden ihraç edilen Akademisyen Nuriye Gülmen ve Öğretmen Semih Özakça eylemlerinin 64’üncü gününde darp edilerek gözaltına alındı. Gözaltı Gülmen ve Özakça darbe aldı. Gözaltı sonrası sağlık muayenesi için Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’ne götürülen Gülmen ve Özakça, Doktor Tarık Çıtak’ın “İşkenceyi raporlamamak için muayene yapmadığını' iddia etti.

'TEDAVİ EDİLMEDİ’

BirGün’den Burcu Cansu’nun haberine göre, Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Mine Önal Gülmen ve Özakça’yı muayene etmeyen ve darp raporu düzenlemeyen Dr. Tarık Çıtak hakkında ön inceleme başlattıklarını bildirdi. Gözaltına alındıktan sonra sağlık muayenesi için Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’ne götürüldüklerini anlatan Gülmen, “İşkencenin raporlaştırılmaması için doktora baskı yapıldı ve Dr. Çıtak da işkenceyi raporlamamak için muayene yapmadı' dedi. Gülmen, Twitter hesabından yaptığı “Gözaltındayız. Bunlar da işkencenin fotoğrafları. Mengele artığı doktor Tarık Çıtak işkenceyi raporlamamak için muayene yapmadı' paylaşımı ile tepki gösterdi.

'İŞKENCE İNSANLIK SUÇUDUR’

Dr. Çıtak’ın tavrını eleştiren Gülmen ve Özakça Twitter’dan, “İşkence yapmak insanlık suçudur, Dr. Tarık Çıtak da işkenceye ortak olmuştur. Faşizm diyor ki; 'Bu çark döner siz de bu çark ile döneceksiniz, karşı koyarsanız ben de saldırır, işkence yapar, gözaltına alır, tutuklarım. Boyun eğin, diz çökün!’ Ama görecekler ki bu çarkta her çark gibi tersine de döner. Haklı olan er ya da geç kazanacak, biz kazanacağız' ifadelerini kaydetti.

 

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Güncel

Suruç'ta öldürülen esnaf ve oğullarının avukatlara verilmeyen otopsi raporu

Güncel

Tutuklanan gazeteci Hakan Gülseven'e tahliye

Güncel

Eskişehir'de trafik kazası: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Sınır birliklerine tank sevkiyatı

Güncel

Bozcaada Belediyesi'nden 'İnce bir fırtına' mesajı

Güncel

İnce'nin Çorlu mitinginde bir kişi gözaltına alındı

Güncel

Ahmet Şık, Demirtaş'ın 'Seher' kitabını imzaladı

Güncel

TSK'dan Kandil operasyonu açıklaması

Güncel

Boğaz Köprüsü'nde Akşener pankartı

Güncel

Gazeteci Sedat Sur'a 'Suruç' soruşturması

Güncel

Bekir Coşkun: 'HDP'ye oy vereceğim' diyenlere kızmayın

Güncel

DİSK'in 'TAMAM' broşürüne YSK engeli