unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Hakim'e 'Ermeni yazarla fotoğraf' soruşturması!

Kemal Şahin, geçen 25 Mart’ta İstanbul İstinaf Mahkemesi üyeliğine atandı. Atanmadan beş gün sonra, geçen üç ay içerisindeki Facebook ve Twitter paylaşımları nedeniyle Şahin’e HSYK tarafından soruşturma açıldı. HSYK 3. Dairesi de 7 Nisan’da soruşturma izni verdi.

Şahin’e yönelik suçlamalardan bazısı şöyle: Facebook hesabında, “Türkiye Barolar Birliği’den Tahir Elçi’ye Destek' başlıklı yazıyı, “Terörizm torbasını meşrulaştıran bir açıklama' diye yayınlamak. İstanbul Kitap Fuarı’nda gazeteci Cengiz Mumay’ı ziyareti sırasında çektirdiği fotoğrafı, “Sevgili dostum Cengiz Mumay’ın 'Ne çok terörist vurulmuş’ kitabının imza törenine gittim bugün, hem de JİTEM’e Türkiye Adliyesi’nin 'Jötem’ dediği günlerde...' şeklinde yazdı. Ayrıca Ermeni yazar Mıgırdiç Magrosyan’ı fuarda kızlarıyla beraber ziyaret ettiği sırada çektirdiği fotoğrafı, “Gavur mahallesinden 'tespih taneleri’ gibi dağıttığınız bir halkın evladı üstat Mıgırdiç Magrosyan’dan, kızlarım Yaren ve Dilan’la özür diledik. Kendilerini eksiltmemize karşılık bunca yoksulluk içinde birileri bizleri zenginleştirdikleri için çok minnettarız' diye yazmak.Twitter’da “Faillerden oluşan, bir faili meçhul cinayetleri araştırma komisyonu iledünya sorunlarını çözmek için toplanan G20 arasında fark yoktur' demek. Cizre’de öldürülen ve yedi gün boyunca ceseti sokakta kalan Taybet İnan ile Sur’da öldürülen İsa Oran’la ilgili paylaşımda bulunmak; Hakkari ve Cizre’nin taşınmasına göndermek yaparak Anayasa Mahkemesi ve Ombudsman’ın taşınmasını önermek, Abdullah Ataşçı adlı yazarın “Brindar' adlı kitabına ilişkin Radikal Kitap’ta çıkan yazıyı paylaşmak. Ayrıca, “Yarın karneler günü... 'Dikenleri kopartılan yerleri teker teker kanayan’ coğrafyanın sağ kalabilen çocuklarının payına 'savaş karnesi’ düşer' diye yazmak.

HSYK 3. Dairesi’nin soruşturma izni üzerine Hakim Şahin’den savunma yapması istendi. Fakat Şahin, hangi paylaşımın hangi ceza maddesini ihlal ettiğinin ve neyle suçlandığının belirtilmediğini kaydederek, “İddianın olmadığı yerde savunma da olmaz. Bu bağlamda iddianız olmadığından savunmam da olmayacaktır' diye yanıt verdi.

Çok Okunanlar

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Temel Karamollaoğlu TELE1'E konuk oldu: 'Ak Parti'de büyük bir çözülme bekliyorum'

İlgili Haberler

Güncel

Metiner: Adaletten sapan bir hükümdar kendi sonunu hazırlar

Güncel

Ferdi Tayfur hastaneye kaldırıldı

Güncel

Diyarbakır Barosu'ndan Soylu'ya: Biz de korkmuyoruz

Güncel

Ezhel tahliye edildi

Güncel

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Güncel

İstanbul'da ölmek için 2.5 seneniz var

Güncel

Türkiye'de 1 yılda 552 kütüphaneye kilit vuruldu

Güncel

Mersin'de bu yıl Onur Haftası etkinlikleri yapılmayacak

Güncel

Siirt'te 1 asker şehit oldu

Güncel

Köpeği yumruklayan kişi hakkında yeni gelişme

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi