unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Halep'te sona gelindi

Ömer ÖDEMİŞ
Cihatçı grupların ateşkesi bozarak saldırı başlattıkları Halep'te çatışmalar yoğunlaştı. Özellikle mutfak tüplerinden hazırlanan ve adına cehennem topu denilen bombaların dış semtlerden kent merkezine rastgele atılmasıyla çok sayıda sivilin yaşamını kaybetmesi üzerine Suriye ordusu harekete geçti. Rus askeri yetkililerle varılan anlaşma sonucunda Halep kentinin ve çevresinin cihatçı katillerden temizlenmesi kararı alındı. Bu karar gereğince kentte askeri yığınak yapılırken Rus savaş uçakları da eski yoğunlukla hava operasyonlarına başladı.

Suriye askeri yetkilileri, Halep operasyonunun şehir tamamen temizlenene kadar sürdürüleceğini belirtiyorlar. Özellikle Halep kentinin batısında yer alan ve cehennem toplarının atıldığı yer olan Elleyramun ve Beni Zeyid semtlerine karşı başlatılan operasyonların sonrasında da kırsalda devam edeceği belirtiliyor.

13141045_1104452402948397_1001004210_n.jpg

Halep kentinde bomba yapılan mutfak tüplerinin Türkiye’den girdiğini belirten askeri yetkililer, tonlarca mutfak tüpünden hazırlanmış füzelerin, hedef gözetilmeden kent merkezine atıldığını, yüzlerce sivilin katledildiğini ifade ediyorlar. Türkiye’den insani yardım adı altında Suriye de ki terör guruplarına gönderilen bu mutfak tüplerinin, sınıra yakın bölgelerde bombaya dönüştürüldüğünü ve rampalar ve ateşleyici düzeneklerle uzun mesafelere atılabildiğini belirtiyorlar.

13090236_1104441269616177_1189632187_n.jpg

Son günlerde Halep’e binlerce teröristin girdiğini belirten askeri kaynaklar, binlerce bombanın kısa süre içinde Halep kent merkezine atılarak, devlet safında yer alan Halep halkını cezalandırmayı amaçladığını vurgulayarak; Suriye’nin sanayi kenti olan Halep’in çok kısa sürede özgürlüğüne kavuşacağını ifade ediyorlar.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Dünya

Naziler, Romanlar…

Dünya

Romanya'da, Sosyal Demokrat Parti'nin liderine 3.5 yıl hapis

Dünya

F-35'leri kullanacak pilotlar ABD'de eğitim görecek

Dünya

SETA D.C.

Dünya

AGİT gözlemcisinin Türkiye'ye alınmamasına tepki

Dünya

Yunanistan'ın 'borç kurtarma programı' bitti

Dünya

Taliban 33 işçiyi kaçırdı

Dünya

IŞİD destekçisi din adamı hakkında idam kararı

Dünya

Burger King'den skandal reklam!

Dünya

Ünlü fast food şirketi Popeyes'i satın alıyor

Dünya

Londra'da tren istasyonunda bomba paniği

Dünya

ABD'den Menbiç iddiası