unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Hayır’ fazla çıkınca Sümeyye Erdoğan hesabı sahipsiz kaldı!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan adına kullanılan bir Twitter hesabından dün akşam düzenlenen bir “başkanlık anketi'nden ezici bir çoğunlukla 'hayır’ sonucu çıkınca, 'hesabın kullanıcısı’ndan ve Sümeyye Erdoğan’ın eşi Selçuk Bayraktar’dan “bu hesap gerçek değildir' açıklaması geldi.

GazeteManifesto'nun haberine görer, dün akşam saatlerinde Sümeyye Erdoğan adına 2014 Şubat’ında açılmış @sumeyye_2023 adlı hesaptan başkanlık sistemini içeren anayasa değişikliği teklifine ilişkin “Anayasa değişikliğinde kullanağınız oyun rengi?' (yazım yanlışı @sumeyye_2023’a ait) sorusu sorularak anket düzenlenmişti. Ancak 24 saat içerisinde oylaması sonlanacak ankette, henüz gece saatlerinde 'Hayır’ oyları arayı hızla açıp yüzde 75’i buldu.

sumeyyee.jpg

'HAYIR' FAZLA ÇIKINCA HESAP SAHİPSİZ KALDI

Bu sabah saatlerinde ise 'Hayır’ oylarının aranın kapanmasına imkan bırakmayacak şekilde oranını koruması üzerine, hem hesabın kullanıcısından hem de Sümeyye Erdoğan’ın eşi Selçuk Bayraktar’dan açıklama geldi.

sumeyyeanket.jpg

Hesaptan yapılan açıklamada, “Arkadaşlar bu hesap Sümeyye Erdoğan Bayraktar’a ait değil, neden bu kadar heyecan yapıyorsunuz? Sadece isim benzerliği var!' denildi.

selcuktwit.jpg

Selçuk Bayraktar’a ait olduğu 'şu ana kadar yalanlanmadığı için kesin’ diyebileceğimiz Twitter hesabından da “@sumeyye_2023 Hesap sahtedir. Eşim Sümeyye Erdoğan Bayraktar ile bir ilgisi yoktur.' açıklaması geldi. Bu paylaşım “@sumeyye_2023' hesabı tarafından da paylaşıldı.

HESAP 2015'TEN BU YANA AKTİF

@sumeyye_2023 isimli kullanıcı hesabın Sümeyye Erdoğan’a ait olmadığını iddia etse de, hesaptan 14 Kasım 2015 tarihinde yapılan paylaşım bunun tersini söylüyor. Sümeyye Erdoğan adına aktif bir şekilde kullanılan hesaptan sözkonusu tarihte “Resmi Twitter hesabım @sumeyye_2023 dışında her hangi Twitter hesabım yoktur' açıklaması yapılmış, bugüne kadar da müdahale edilmemişti. Ancak 'hayır’ oylarının yüzde 75’i bulduğu anketin düzenlendiği bugünden itibaren bu tweet de geçmişteki bir çok tweet gibi kaldırıldı.

sumeyyetwit.jpg

JÖH TEBRİĞİNE CEVAP VERMİŞTİ

Sümeyye Erdoğan adına kullanılan Twitter hesabının sahte olduğu açıklansa da, geçmişte bu hesaptan paylaşımlar hem AKP’nin yayın organlarının hem de 'ana akım’ medyanın haberlerinde kaynak olarak kendine yer bulabilmişti.

Örneğin 'ortada kalan’ sözkonusu hesaptan, Sümeyye Erdoğan’ın Selçuk Bayraktar’la 14 Mayıs 2016 tarihli evliliklerini afiş tebrik eden jandarma özel harekat birliklerine de cevap yazılmış, bu cevap Yeni Şafak ve Hürriyet’te yer bulmuştu. Aşağıda örnek olarak görsellerine yer verdiğimiz, askerlerin Bayraktar ve Erdoğan’ın dünyaevine girişine dair 'sevinçleri’ni paylaştıkları haberlere erişim halen sağlanabiliyor. (Bkz: Hürriyet ve Yeni Şafak)

sumeyyehgrr.jpgsumeyyeyeniafak-768x191.jpg

 

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Güncel

Muharrem İnce: FETÖ'cülerden mi öğrendiniz?

Güncel

Cumhur İttifakı'nda deprem: Bahçeli'den şok açıklamalar

Güncel

Umut Oran: Son adımları atmaya hazır olun!

Güncel

Zonguldak'ta maden ocağında göçük

Güncel

Süleyman Soylu: Siz bizi 24 Haziran'dan sonra görün

Güncel

Meral Akşener'den 'TİKA' iddiası

Güncel

'Demirtaş Ketıl Sohbeti' başladı: Seven alsın seveni