unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Her okula İmam hatip sınıfı projesi

“Her okula bir imam hatip sınıfı' projesinde ilk adım atıldı. Manisa’nın Yunus Emre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, 18 Şubat’ta sorumluluk bölgesindeki tüm okul müdürlerini toplayarak, her okula bir imam hatip sınıfı açılacağını, bu yönde gerekli altyapı çalışmalarının başlatılması talimatını verdi. Önceki gün müdürleri yeniden toplayan Şengül, “Sınıfları ayarlayın' dedi ve daha büyük okullara 2-3 tane imam hatip sınıfı açılacağını bildirdi.

ÖNCE “BAKANLIK İSTEDİ' DEDİ

Sözcü'de yer alan habere göre, Müdür Şengül, Eğitim-Sen’in “Eğitimin geldiği nokta' diyerek gündeme getirdiği projeyle ilgili çalışmayı doğruladı. Şengül, “Ancak henüz net değil. Üzerinde tartışıyoruz' dedi. “Bu sizin projeniz mi?' sorusuna ise, “Bakanlığın bir hazırlığı' yanıtını vermekle yetindi.

SONRA “İPTAL EDECEĞİZ' DEDİ

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş’la bir araya gelen Şengül, görüşme sonrası Sözcü’yü arayarak, “Projeyi iptal edeceğiz. Yeni bir imam hatip okulu açarak sorunu çözeceğiz' dedi.

Eğitim-Sen Genel Örgütlenme ve Yükseköğretim Sekreteri İsmail Sağdıç ise, İlçe Milli Eğitim’in yaptığı toplantının “kanunsuz ve hukuksuz' olduğunu savunarak, “Müdürler okullara, imam hatip sınıfı açma baskısı yapamaz. Bu, eğitimde geldiğimiz noktayı da açıklıyor. İmam hatipler konusunda velilerden yeterli desteği bulamayınca bu kez devlet gücünü devreye sokuyorlar. MEB, bir bütün olarak dinselleştiriliyor. Bu konuda gerekli mücadeleyi vereceğiz' diye konuştu.

DAHA ÖNCE DE BENZER BİR UYGULAMA GÜNDEME GETİRİLMİŞTİ

2014 yılında da Beykoz’da bulunan Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Ortaokulu, Beykoz Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokulu ve Çavuşbaşı Anadolu İmam Hatip’in sınıf yetersizliği sebep gösterilerek Beykoz’daki  11 ortaokulda birer sınıf imam hatip şubesine dönüştürüleceği gündeme gelmişti.

img-20140827-wa0000-1-e1409317991999.jpg

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi

Güncel

Millet Kıraathanesi'nde KFC ve Burger King

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı

Güncel

Özel'den ezan polemiği yanıtı: Özür dile

Güncel

Yine bir hayvan cinayeti