unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Hilal Kaplan'ın canlı yayındaki zor anları

AKP ile HDP arasında 28 Şubat 2015 tarihinde varılan 10 maddelik 'Dolmabahçe mutabakatı', dönemin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, AKP Grup Başkanvekili Aydın Ünal, Kamu Güvenliği Müsteşarı Muhammet Dervişoğlu, HDP cephesinden ise Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan ve İdris Baluken Dolmabahçe'deki Başbakanlık çalışma ofisinde birlikte kamuoyuna açıklanmıştı. 

Açıklamadan 22 gün sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Ben bu mutabakatı tanımıyorum" diyerek hem AKP hükümeti ve Başbakan Davutoğlu'nu, hem de o güne kadar Dolmabahçe Mutabakatından övgüyle söz eden havuz medyası kalemşörlerini zor durumda bırakmıştı.

O tarihten sonra AKP ve havuz cephesinde 'Dolmabahçe mutabakatı' adeta yasak sözcük olarak kodlandı ve kullanımından dikkatle kaçınıldı. Ancak söz konusu açıklama tarihe 'Dolmabahçe mutabakatı' olarak geçti.

HİLAL KAPLAN'IN ZİHNİ SÜRÇTÜ!

AKP'nin havuz medyasının devrşirdiği en genç ve çaylak isimlerden biri olan Hilal Kaplan ise geçtiğimiz akşam Ethem Sancak'ın 24 kanalında bir anlık bir zihin sürçmesi yaşadı ve havuz medyasında kullanımı yasaklanan 'Dolmabahçe Mutabakatı' sözünü kullandı. Ancak yaptığı 'hatanın' hemen farkına varan Kaplan,'mutabakat demeyelim' diyerek kendini tekzip etti.

Kensi söylediği sözden ürküp kendini tekzip eden Hilal Kaplan, son dönemde arşivlerdeki çözüm süreci, PKK, Abdullah Öcalan ve HDP övgülerini silmekten zihni oldukça yorgun olsa gerek, o tekzibin üzerinden bir dakika bile geçmeden bir kez daha 'Dolmabahçe Mutabakatı' diyerek hem yandaşlık konusundaki çaylaklığını gösterdi, hem de yandaşlık konusunda CHP'den devşirilen programın bir diğer konuğu Savcı Sayan'dan daha öğrenecek çok şeyi olduğunu da gösterdi.

 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

İlgili Haberler

Medya

Gazeteler seçimleri nasıl gördü?

Medya

Anadolu Ajansı'nın başındaki isim hangi partinin kurucusu?

Medya

Seçim usulsüzlüklerini takip eden haber sitelerine engelleme

Medya

Anadolu Ajansı'ndan açıklama

Medya

Ekşi Sözlük'te dikkat çeken erişim sorunu

Medya

Yandaş gazete manipülasyona başladı!

Medya

Saray'dan yandaş Elif Çakır'a sert tepki

Medya

Erdoğan seçim yasağı dinlemiyor

Medya

NTV'deki hatayı kimse farketmedi

Medya

Demirören Medya Grubu'ndan Muharrem İnce açıklaması

Medya

Yandaş medya, karalama rekoruna koşuyor

Medya

Yandaşın dramı: Erdoğan şişir, İnce'yi görme