", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Hizb-ut Tahrir, medyayı hedef gösterdi

ABC Gazetesi-Başkent'te beş bin kişi ile hilafet konferansı düzenleyen Hizb-ut Tahrir, konferansı haberleştiren muhalif medyayı hedef gösterdi. 

Hizb-ut Tahrir'e yakın Köklü Değişim  dergisinin internet sitesinde yapılan haberde, konferansı haberleştiren muhalif medya kuruluşlarının logoları kullanılarak, 'Düşmanlığınız Hilafete Değil, Onunla Hayat Bulacak Olan İslam’adır’ başlığıyla verilen açıklamada "Hilafeti istediğimiz için ise, bu topraklarda kökü bulunmayan, bu güne kadar Müslümanlara zillet ve günahtan başka bir şey vermeyen demokrat, laik ve sosyalist kesimler tarafından “yobaz' olarak itham ediliyoruz" denildi. 

'CUMHURİYET'E KARŞI HİLAFET'

Hizb-ut Tahrir'in açıklamada tekrar Cumhuriyet'i hedef alınması gözden kaçmadı. Açıklamada "Oysaki kökü, tabanı ve geleceği olmayan bu zevata diyoruz ki, işte size hodri meydan! Demokrasiye karşı İslam’ı, Cumhuriyete karşı Hilafet’i, aciz ve sınırlı olan aklınıza karşı her türlü acziyetten uzak olan vahyi ve milliyetçiliğinize karşı ümmetçiliği konuşmaya, tartışmaya hazırız" ifadeleriyle cumhuriyet devrimleri bir kez daha hedef alındı. 

muhalf.png

'KÖKSÜZ AĞACA TUTUNDUNUZ'

Köklü Değişim Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Süleyman Uğurlu da Twitter hesabından, "#HilafetKonferansina tahammül edemeyen laik Kemalist güruh uykudan uyanma ve gerçekle yüzleşme vakti geldi. Siz köksüz bir ağaca tutundunuz" mesajı paylaşıldı. 

"Kemalistlere ve Demokratlara ithafen derim ki; hayal olan Hilafetin geri gelmesi değil, çürümüş Cumhuriyetinizin 100. yılını görmesidir" ifadeleriyle cumhuriyet devrimine hakaret eden Uğurlu, devrimin 100'üncü yılını görmesinin 'hayal' olduğunu söyledi.  

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Güncel

Gazeteci Ece Sevim Öztürk ifade verdi

Güncel

Yurtdışı sandıklarında bir skandal daha

Güncel

TSK'dan son dakika Menbiç hamlesi

Güncel

TMMOB'un yeni yönetimi belli oldu

Güncel

Bakan Albayrak: Bekar hayatı yaşadım

Güncel

Manisa'da kadın cinayeti

Güncel

Erdoğan'dan AKP'li Yıldız'a Suruç taziyesi

Güncel

Vahşet devam ediyor: 4 ayağı kesilmiş yavru kedi ölü bulundu

Güncel

Suruç'ta yaşanan ölümlü kavganın görüntüleri

Güncel

Suruç'taki cinayetlerin otopsi raporlarına ulaşıldı

Güncel

Hakkari'den acı haber geldi

Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar