unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

HKP'den Çanakkale açıklaması

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Çanakkale Zaferi nedeniyle bir açıklama yayınladı. 

Bugün Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü. Döneminin en büyük, en teknik donanımlı, en güçlü silahlara sahip ve yenilmez armada unvanına sahip, İngiliz Kraliyet Donaması’nın temsil ettiği emperyalistlere karşı mazlum milletlerin ilk zaferidir.

Kutlu olsun!

Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın önderi Mustafa Kemal’in, Anafartalar Komutanı olarak dahiyane, olağanüstü cesaret ve fedakarlık örneğinin ilk belirtilerinin görüldüğü savaştır, Çanakkale.

Türkünden, Kürtüne, Arapından Lazına, Alevisinden, Sunnisine kadar her milletten ve her mezhepten mazlum milletlerin emperyalizme karşı ilk zaferidir, Çanakkale.

Olağanüstü fedakarlık ve kahramanlığın gösterildiği, yokluğa ve yoksulluğa rağmen, 15 yaşlarında, tüfeklerinin boyu kendilerinden uzun gencecik fidanlarımızın da içinde bulunduğu yüz binlerce şehidimizin kanıyla tarihe yazılmış bu destansı zafer unutulabilir mi, unutturulabilir mi?

Hayır!

İşte böyle bir zaferin kazanıldığı ve ardından Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın zaferle taçlandığı bu topraklar yeniden emperyalistler ve yerli satılmışlar cephesi tarafından kan gölüne çevrilmektedir. AB-D Emperyalistler, Yeni Sevr planlarını yaşama geçirmek için her türlü canice yönteme başvurmaktan çekinmiyorlar. Katliam üstüne katliam gerçekleştiriyorlar. Artık 20’şer, 30’ar, 50’şer öldürüyorlar. ABD-AB Emperyalistleri, yerli satılmışlar cephesi, AKP’giller, Ortaçağcı gerici hareketler ve Amerikancı Kürt hareketinin ülkemizi kan gölüne çevirme ve parçalama planları Çanakkale ruhunu barındıran bu topraklarda asla tutmayacaktır.

Irak’ta, Libya’da, Yemen’de, Suriye’de yarattıkları kaos ortamıyla ortalığı kan gölüne çevirdiler. Buralardan her gün çatışma ve katliam haberleri geliyor. Her gün yüzlerce insan öldürülüyor. Ve görünen o ki öldürülecek. Çünkü Partimizin Genel Başkanı Nurullah Ankut’un dediği gibi, sınırların yeniden çizilmesi için daha çok insanın ölmesi, öldürülmesi gerekiyor. İşte Çanakkale Zaferi’ni böyle bir ortamda kutluyoruz.

Uyguladıkları kanlı planlarla halklarımız arasına kin ve nefret tohumu ekmek isteyen bu zalimlere karşı, başta Kürt ve Türk Halkları olmak üzere Çanakkale ruhuyla örgütlenip mücadele edeceğiz.

Nasıl ki, Çanakkale’de, Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’nda bu emperyalist çakalları ve yerli satılmışlar cephesini geldikleri gibi gönderdiysek, İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı da zaferle taçlandırıp, bu defa geri gelmemek üzere tarihin çöplüğüne atacağız, bu emperyalist çakalları ve yerli satılmışlar cephesini. İşte o zaman bu topraklar, kardeş topraklar olacak. Kürt ve Türk Halkları, Ortadoğu Halkları eşit, özgür ve birlikte yaşayacaklar. Bu topraklar hiçbir gücün yıkamayacağı bir kardeşler topluluğu olacaktır.

Halkın Kuruluş Partisi olarak tüm halkımızı Çanakkale ruhuyla, AB-D Emperyalizmine karşı, Ortaçağcı gericiliğe karşı, şovenizme karşı Partimiz saflarında örgütlü mücadeleye çağırıyoruz. 17.03.2016

 

Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun!

Çanakkale Geçilmez, Örgütlü Birleşik Halk Yenilmez!

Çok Okunanlar

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

Temel Karamollaoğlu TELE1'E konuk oldu: 'Ak Parti'de büyük bir çözülme bekliyorum'

İlgili Haberler

Güncel

İstanbul'da ölmek için 2.5 seneniz var

Güncel

Türkiye'de 1 yılda 552 kütüphaneye kilit vuruldu

Güncel

Mersin'de bu yıl Onur Haftası etkinlikleri yapılmayacak

Güncel

Siirt'te 1 asker şehit oldu

Güncel

Köpeği yumruklayan kişi hakkında yeni gelişme

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi

Güncel

Millet Kıraathanesi'nde KFC ve Burger King

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı