unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Hükümet muhalif sendikaları kapatmak istiyor'

Balıkesir’in Edremit İlçesinde  22 yıllık Eğitim –Sen üyesi 27 yıllık öğretmen Ali Tütengün’ün açığa alınması ile ilgili bir  açıklama yapan CHP Balıkesir Milletvekili ve PM Üyesi Mehmet Tüm, “Ömrünü bilimsel demokratik eğitime ve laik bir Türkiye mücadelesine adamış olan Ali Tütengün’ün bu şekilde açığa alınması traji-komik bir durumdur. Bu asla kabul edilemez “ dedi.

“Şehit Hamdi Bey İlkokulu  sınıf öğretmeni Ali Tütengün FETÖ/PDY yaftası yapıştırılarak, hiçbir açıklama yapılmadan ve gerekçe gösterilmeden açığa alınmıştır.'  Diyen Tüm,' Yalnızca Ali Tütengün öğretmenimiz değil  hiçbir Eğitim-Sen’ li FETÖ ya da herhangi bir dinci-gerici tarikatla veya terör örgütü ile ilişkilendirilemez. Hükumet Eğitim –Sen’i fiilen kapatmak istiyor, bunun içinde Eğitim –Sen üyeleri üzerinde baskı ve yıldırma politikaları izliyor. Dedi. 'Bunun sonuçlarının ülke açısından çok ağır olacağını dile getiren Mehmet TÜM, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“FETÖ-PDY ile mücadele adı altında başlayan operasyonlar sonucu binlerce öğretmen işinden, ekmeğinden edilmiş ve meslekten çıkarılmıştır. Ardından terör örgütüyle ilişkili olma bahanesiyle 11300 Eğitim ve Bilim Emekçisi sorgusuz sualsiz açığa alınmıştır.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı başlarken 50 bin eğitim emekçisi okulsuz bırakılmış, yaklaşık bir buçuk milyon öğrenci öğretmensiz kalmıştır.

 Zaten var olan 300 bin öğretmen açığına eklenen 10 binlerce yeni öğretmen eğitim sistemimizin ve okullarımızın içinde bulunduğu sorunlara yenilerini eklemiştir.

Öğretmenler her an işinden olma kaygısıyla büyük bir stres ve moral bozukluğuyla derslere başlamıştır.  Diğer yandan okulların açılmasından bu yana bir ay geçmişken çok sayıda öğrencimiz ders kitaplarını henüz alamamıştır.

Yaşadığımız onca sıkıntının üzerine tüy diker gibi proje okulları adı verilen Türkiye’nin en gözde, en başarılı okullarındaki öğretmenler sürgün edilerek bu okullar imam hatipleştirilmek istenmektedir.

Hükümetin amacı , sendikal örgütlülüğünü zayıflatmak, Ali öğretmen şahsında başta  Eğitim-Sen olmak üzere Yandaş olmayan tüm sendikaların  üyelerine gözdağı vermekse , bu kabul edilebilir bir durum değildir.

 Buradan hükumete sesleniyorum ; Ali Tütengün  öğretmenimizin şahsında  tüm öğretmenlerimiz daha fazla mağdur edilmeden derhal görevlerine dönmelidirler. Yapılan bu hatalar  hemen düzeltilmeli, öğretmenlerimiz öğrencilerine bir an önce kavuşmalıdır' dedi.        

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'dan hileli seçim sonrası balkon konuşması

Politika

Binali Yıldırım'dan balkon konuşması

Politika

Başbakan Yardımcısı Akdağ: Bu gece FETÖ ve PKK üzüldü

Politika

YSK Başkanı Güven: Erdoğan'ın geçerli oyların salt çoğunluğunu aldı

Politika

İşte AKP'nin vekil çıkaramadığı iki il

Politika

Ahmet Şık'tan sonuçlara ilişkin ilk açıklama

Politika

İstanbul'da seçilen milletvekillerinin tam listesi

Politika

Çalışma Bakanı'ndan tehdit gibi açıklama

Politika

Cizre'de HDP'lilere polis müdahalesi

Politika

Karamollaoğlu: Yanlışlarını söyleriz ama onları asla düşman olarak görmeyiz

Politika

Berberoğlu cezaevinden milletvekili seçildi

Politika

CHP adayı Abdüllatif Şener meclise girebildi mi?