unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Hürriyet, Selvi ve Fehmi Koru sürmanşetiyle teslim bayrağını çekti!

İktidara geldikten sonra tüm medyaya adım adım havuz medyasına çeviren AKP iktidarı, merkez medyada yandaşlarştıramadığı son grup olan Doğan Grubu'nu da 1 Kasım seçimlerinin ardından havuz medyasının hizasına çekmeyi başardı. 'Yeni Türkiye' adı verilen bu yeni istibdat rejimine daha fazla direnemeyen Hürriyet, 'Yeni Hürriyet' kadrosunu yapmak için kolları hızlı sıvadı. 

Hürriyet gazetesi, bugünkü sürmanşetinde 15 yıldır çalıştığı ve uzun dönem Ankara temsilciliğini üstlendiği Yeni Şafak'tan ayrılan Abdülkadir Selvi'nin gazeteye transfer anonsu ve Habertürk'teki yazılarına son verilen Fehmi Koru söyleşisi ile çıktı.

Selvi'nin Doğan Medya Grubu'na transferini "Usta gazeteci Hürriyet'te" başlığıyla duyuran Hürriyet'in haberinde "Ankara kulislerinin nabzını tutan usta gazeteci Abdülkadir Selvi bundan böyle köşe yazılarıyla Hürriyet'te yer alacak" ifadelerine yer verildi. Selvi, Hürriyet'teki ilk köşe yazısını yarın (4 Nisan Pazartesi) kaleme alacak.

FEHMİ KORU İLE 17-25 ARALIK RÖPORTAJI

Gazetenin bugünkü sürmanşetinde 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası Star gazetesinden Habertürk'e transfer olan, ancak Ocak 2016'da yazılarına son verilen Fehmi Koru ile Çınar Oskay'ın yaptığı bir söyleşiye de verildi. Koru, söyleşide 17 Aralık sürecinde Fethullah Gülen ile Cumhubaşkanı Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül arasındaki mektup trafiğinin perde arkasını anlattı.

Hürriyet'in bugünkü birinci sayfası şöyle:

hr.jpg

Abdülkadir Selvi kimdir?

1964 yılında Sivas Yıldızeli'nde doğdu. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Metalurji Bölümü'nde tamamladı. Yeni Nesil ve Yeni Asya gazetelerinde çalıştıktan sonra HBB TV'de muhabir ve haber müdürü olarak görev yaptı.

TGRT'de Ankara Haber Müdürlüğü görevini üstlendi. 2001- 2011 tarihleri arasında Yeni Şafak Gazetesi'nde haber müdürü olarak görev yaptı. 2011'den 2016 Nisan ayına kadar Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini yürüttü. 3 Nisan 2016'da Doğan Medya Grubu'na transfer olarak Hürriyet gazetesinin yazar kadrosuna dahil oldu. Erhan Seven ile birlikte kaleme aldığı Muhsin Yazıcıoğlu'nu anlatan 'İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına: Alperen' ve 'Ateşten Yıllar: Siyasette Said Nursi Tartışması' adlı kitapların yazarı olan Abdülkadir Selvi, evli ve 3 çocuk babası. 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Medya

Tutuklu gazeteci Doğan'a Gazetecilikte Cesaret Ödülü

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk tutuklandı

Medya

Gazeteci Çiğdem Toker'in davası ertelendi

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar

Medya

TELE1'in borçları gerekçe gösterilerek yayını kesilmişti: D-Smart yayınları yeniden açıldı!