unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Hüsnü Mahalli hakkında tahliye kararı

“Cumhurbaşkanı'na hakaret' ve “kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret' suçlamasıyla 15 Aralık’ta tutuklanan Gazeteci Hüsnü Mahalli hakkında tahliye kararı verildi. Mahkeme kararına gerekçe olarak ise, “kaçma ihtimalinin olmaması', “'tutuklulukta kaldığı süre', 'istenilen cezanın miktarı' ve 'mağdur üzerinde baskı yapılması girişiminde bulunulmasının olanaksız olması' gösterildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay’ın yürüttüğü soruşturma kapsamında hazırlanan ve mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede Hüsnü Mahalli hakkında 7 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenmişti.

HASTANEDE KALACAK

MS hastalığı bulunan Mahalli cezaevi şartlarına dayanamayacağını belirtmesine rağmen tutuklanmış, cezaevinde rahatsızlanmasının ardından tutukluluğuna hastanede gözetim altında devam edilmişti.

Çapa Tıp Fakültesi tarafından Mahalli'nin sağlık durumunun giderek kötüye gittiği ve tutuklu olduğu için yeterince hareket edemediğinden felç riskinin bulunduğuna dair raporlar hazırlanmıştı.

Gazeteci Ayşenur Arslan, Hüsnü Mahalli'nin tahliye olduktan sonra bir süre daha hastanede kalacağını belirterek, "Sevgili dostlar Hüsnü Mahalli birkaç saate kadar tahliye edilmiş olacak.. Ancak sağlığı nedeniyle bir süre daha hastanede kalacak" dedi.

YARKADAŞ: YARGI YANLIŞTAN DÖNDÜ

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Hüsnü Mahalli'ye aylarca çile çektirildi. Bugün ise yanlıştan dönüldü" ifadesini kullandı.

TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Barış Yarkadaş, "Mahalli algı operasyonuyla tutuklandı. Tutuklanması için tek bir gerekçe bile yoktu" dedi.

Mahalli'nin ciddi sağlık sorunlarının olduğunu belirten Yarkadaş, "Tutuklamak için adeta suç yaratmaya çalıştılar. Aylarca çile çektirdiler. Bugün ise bırakıyorlar. Türkiye'de gazetecilerin çektiği çilenin resmidir Mahalli'nin yaşadıkları" diye konuştu.?

Çok Okunanlar

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

İlgili Haberler

Güncel

Elazığ'da korkutan deprem!

Güncel

Leyla'yı, arama çalışmalarına 'seçim' arası

Güncel

İstanbul'da seçimde görevli olacak polis sayısı açıklandı

Güncel

Adil Öksüz'ün bacanağı yakalandı

Güncel

TEMSA işçileri atılma tehdidiyle karşı karşıya

Güncel

Göçükten 6.5 saat sonra sağ çıktılar

Güncel

Van'da 4.7 büyüklüğünde deprem

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı