unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Hüsnü Mahalli'nin avukatından ilk açıklama

Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Hüsnü Mahalli hakkında hazırlanan iddianameyi kabul eden İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, Mahalli'nin tahliyesine karar verdi.

Halk TV'de Hüsnü Mahalli'nin tahliyesini duyuran Avukat Turan Aydoğan, kararın geç de olsa güzel ve sevindirici bir karar olduğunu söyledi.

Mahalli'nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu için tahliye edildiğini belirten Aydoğan, Mahalli'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla tutuklandığını hatırlattı.

"Hüsnü Mahalli bir gazetecidir. Evinde yapılan aramada makaleleri ve katıldığı programlara dair görüntüler bulunmuştur. Bu aramalar da hukuka uygun aramalar olmamıştır" diyen Aydoğan,  Hüsnü Mahalli'nin yargılanmasında asıl meselenin Suriye olduğunu vurguladı.

Aydoğan, "Hüsnü Mahalli'nin yargılanması davası bu bölgede Suriye'ye dair gerçeklerin yargı kanalıyla da tartışmaya açılmasına vesile olacak" diye konuştu. 

Hüsnü Mahalli'nin sağlık durumuna ilişkin bilgi de verin Aydoğan, "Kan değerlerinde olumsuz bir gidiş olduğunu biliyoruz. Pazartesi günü ise bir biyopsi yapılacak" dedi. 

Hüsnü Mahalli'nin tahliyesiyle ilgili gerekli işlemleri yapacağını belirten Aydoğan, Mahalli'nin sağlık durumundan dolayı mağdur olmaması için cezaevi yerine tedavisinin sürdüğü hastaneden tahliye olmasını sağlamaya çalışacağını kaydetti 

'BURUK BİR MUTLULUK'

Halk TV canlı yayınına bağlanan Gazeteci Ayşenur Arslan da çok mutlu olduğunu aktardı. 

Arslan, "Cok mutluyum şu an. Darısı diğer gazetecilerin başına" dedi. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in, "Türkiye'nin artık Esad gitsin demesine imkan yok. Bu gerçekçi olmaz" sözlerini hatırlatan Arsaln, " Bu sözlerin sarf edildiği gün Hüsnü Mahalli'nin içerde olması olmazdı. Hüsnü Mahalli'nin bugünleri söylemedi mi zaten? Söyledikleri 3 yıldır adım adım çıkmıyor mu? Kitaplarında yazılarında söyledikleri yazdıkları gerçekleşmedi mi? Hem AKP'nin hem de CHP'nin Hüsnü Mahalli'ye Suriye meselesini danışması sorması gerekiyor. Her analizi doğru çıkan biri Mahalli, Ortadoğu ve İslam coğrafyası konusunda CHP, AKP, HDP VE MHP'nin Hüsnü Mahalli'ye sorması lazım." dedi. 

"Hüsnü Mahalli'nin yargılanmaması kanaatindeyim" diyen Arslan, "Ahmet Şık, Kadri Gürsel ve Cumhuriyet'in tutuklu gazeteci arkadaşlarımız. Ahmet Türk de özgür olur umarım. İçerdeki herkese adalet ve özgürlük diliyorum." dedi. 

 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

İlgili Haberler

Güncel

24 Haziran seçimlerini izlemeye gelen gözlemci gözaltına alındı

Güncel

Ankara'da 'Vikingler' operasyonu

Güncel

İstanbul'da otele terör operasyonu

Güncel

İyi Parti milletvekili adayı hayatını kaybetti

Güncel

Yaralı askerden acı haber geldi!

Güncel

Erdoğan posteri sosyal medyanın diline düşünce kayyum yazıyı kaldırdı

Güncel

Kamyon, mescide girdi: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Türkiye ilk F-35'ini teslim aldı

Güncel

Athena Gökhan'dan 'İnce' açıklaması

Güncel

Erciyesspor'dan Erdoğan'a seçim otobüsü

Güncel

İddiaya göre IMF Türkiye için acil durum grubu oluşturdu

Güncel

Ayı saldırdığı kişiyle uçurumdan düşüp öldü