CHP’li Yarkadaş, '’Hüsnü Mahalli’nin şahsında, aslında bütün muhalifler, aydınlar, yazarlar ve gazetecilerin susturulması hedefleniyor’’ dedi.?
 

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Hüsnü Mahalli'nin evinde ne bulundu?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin gözaltına alıınmasını Halk Tv’de İsmail Dükel’in sunduğu 'Gün Sonu’ programında değerlendirdi. 

Hüsnü Mahalli’nin evinden gözaltına alınması sırasında orada olan CHP’li Yarkadaş, '’Hüsnü Mahalli’nin evinde yapılan aramada, ayakkabı kutusunun içinde para çıkmadı. Evde bol kitap ve bol gazete çıktı’’ diye konuştu.

Yarkadaş, "Mahalli'nin evinde ne arandığını anlamış değilim" ifadesini de kullandı.

Hüsnü Mahalli’nin gözaltına alınması sırasında,hükümet yetkillilerini aradığını belirten Yarkadaş, "Mahalli'nin çok ciddi sağlık sorunları var. Bunu hükümet yetkililerine de aktardım" dedi. 

Mahalli'nin MS hastası olduğunu ve ilaçlarını düzgün bir şekilde alması gerektiğini belirten Yarkadaş şöyle konuştu: "Mahalli, yaptığı yorumlar ve attığı twetlerde hakaret suçu işlemekle itham ediliyor. Bu suç isnadının TCK'daki karşılığı altı ay ile iki yıl hapsi öngörür... Mevcut isnad,  katalog suç kapsamına girmediği için gözaltı işlemi uygulanamaz. Ancak buna rağmen, Mahalli'nin gece evine polis geldi ve gözaltı işlemi uyguladı. Bu kabul edilebilir bir uygulama değildir. Mahalli'nin derhal ifadesinin alınması ve serbest bırakılması gerekir."

 

CHP’li Yarkadaş, '’Hüsnü Mahalli’nin şahsında, aslında bütün muhalifler, aydınlar, yazarlar ve gazetecilerin susturulması hedefleniyor’’ dedi.?
 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

İlgili Haberler

Medya

Anadolu Ajansı'nın başındaki isim hangi partinin kurucusu?

Medya

Seçim usulsüzlüklerini takip eden haber sitelerine engelleme

Medya

Anadolu Ajansı'ndan açıklama

Medya

Ekşi Sözlük'te dikkat çeken erişim sorunu

Medya

Yandaş gazete manipülasyona başladı!

Medya

Saray'dan yandaş Elif Çakır'a sert tepki

Medya

Erdoğan seçim yasağı dinlemiyor

Medya

NTV'deki hatayı kimse farketmedi

Medya

Demirören Medya Grubu'ndan Muharrem İnce açıklaması

Medya

Yandaş medya, karalama rekoruna koşuyor

Medya

Yandaşın dramı: Erdoğan şişir, İnce'yi görme

Medya

AKP'den 'muhalif kanalları silin' baskısı