unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'İkinci bir emre kadar üsse elektrik verilmeyecek'

Büyükşehir Belediye Başkanı, aynı zamanda Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı (KCETAŞ A.Ş.) olan Mustafa Çelik, yapılan değerlendirme ve önlemler kapsamında kentteki askeri birliklerin giriş ve çıkış kapıları önünde iş makineleriyle önlem aldıklarını söyledi.

Çelik, darbeye destek verdiği için İstanbul’da yakalanarak tutuklanan 12'nci Hava Ana Ulaştırma Üs komutanı Tuggeneral Cemal Akyıldız ve kendisine 15 Temmuz’da vekalet eden, polise teslim olmamak için makam odasının kapısını kiletleyip, emrindeki askerlere "İçeri girmek isteyeni vurun" emrini verdiği bildirilen Kurmay Albay Hava pilot Erhan Baltacıoğlu olmak üzere, üsten izinsiz olarak 8 nakliye uçağını kaldıran toplam 49 subay ve astsubayın tutuklandığı Erkilet Havaalanı'nın askeri bölümünün elektriklerinin o günden bu yana kesik olduğunu söyledi.

Çelik, şöyle konuştu:

ASKERİ ÜSTE ELEKTRİK HALEN KESİK

"Valilikte oluşturulan kriz merkezinin verdiği karar doğrultusunda uçakların bir daha kalkışına mani olmak üzere birliğin elektriği tamamen, yönetim kurulu başkanı da olduğum Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi (KCETAŞ) tarafından kesildi. Sivil ve askeri uçaklar için kullanılan kuleye jeneratör ile elektrik verilirken, sivil bölümde ise herhangi bir kesintiye gidilmedi. İkinci bir emre kadar , üssün askeri bölümüne elektrik vermeyeceğiz."

ASKERİ BİRLİKLERİN ENVANTERİ ÇIKARILDI

Çelik, Başbakanlığın aldığı karar uyarınca askeri birliklerin kent merkezi dışına çıkarılmasıyla ilgili çalışma yaptıklarını anlattı. Kent merkezinde bulunan 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi'nin taşınması ve yerine yaşam parkı yapılmasına dair protokolün Genelkurmay ile darbe öncesi imzalandığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı, şöyle devam etti:

"Türkiye genelinde ilk çalışmayı biz yaptık. Askeri alanların envanterini çıkarttık. Muharip veya teknik, lojistik birliklerinin durumunu kapsamlı olarak ele alıp, bir dosya hazırladık. 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi ile ilgili çalışmamız sürüyor. Ancak, 1'inci Komando Tugayı'nın Köşk Mahallesi'ndeki kışlası, Argıncık semtindeki Kocasinan ilçe Jandarma Komutanlığı, Talas ilçesindeki Jandarma Bölge komutanlığı ve cephaneliklerin durumu bu çerçevede ele alındı. Demokrasi şehitlerimiz ve garnizon şehitleri için de 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi'nin yerine yapılacak dev parkta bir bölümü de Şehitler Parkı olarak düzenleyeceğiz."

'FET֒CÜLERİ MADDE BAĞIMLISI GİBİ GÖRÜYORUZ'

Mustafa Çelik, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Fethullah Gülen’in insanları cinleri vasıtasıyla kaldırdığı yolundaki görüşlerine katıldığını belirterek, "FET֒cülük, zehirleyen bir durum. Ben bu kişileri madde bağımlısı gibi görüyoruz. Bana göre, örgütün en altında içiciler, ortada bunun ticaretini yapan dağıtıcımlar ve en üstte baronlar var" diye yorumda bulundu. 

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Güncel

Bakan Fakıbaba'dan tuhaf 'patates' açıklaması

Güncel

TEMSA işçileri atılma tehdidiyle karşı karşıya

Güncel

Göçükten 6.5 saat sonra sağ çıktılar

Güncel

Van'da 4.7 büyüklüğünde deprem

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Güncel

Muharrem İnce: FETÖ'cülerden mi öğrendiniz?

Güncel

Cumhur İttifakı'nda deprem: Bahçeli'den şok açıklamalar

Güncel

Umut Oran: Son adımları atmaya hazır olun!