unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'İktidar, kin ve hakareti toplum dili haline getirdi'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Prof.Dr. Mustafa Akaydın, "AKP iktidarının bu ülkeye yaptığı en büyük kötülüklerden biri, kin ve hakareti, toplum dili haline getirmesidir." dedi. 

Akaydın, CHP Manavgat İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. İlçe başkanı Aliye Coşar ile birlikte parti binasında basın toplantısı düzenledi, ülke ve il sorunlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. 

Toplumdaki kin ve nefret dilinin müsebbibi ve yegane sorumlusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Akaydın, toplumun kine nefrete, ayrıştırmaya ve ötekileştirmeye değil; sevgiye ihtiyacının olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kendi oylarını yüzde 49,5'ta kemikleştirmek için kin ve nefret siyasetini bilinçli bir şekilde yaptığını ileri süren Akaydın, AK Parti'nin kin ve nefret söylemleriyle toplumu germe ve oylarını kemikleştirme oyununa kimsenin prim vermemesi gerektiğini kaydetti. Akaydın, "Bu ülkede en zararlı siyaset insanları ötekileştirmektir. Bugün siyasette en ayıplı tablolardan biride kindarlık ve hareketin toplum dili haline gelmesidir. Bununda sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Eskiden bizim çocukluğumuzda bir DP ve CHP, bir AP-CHP ve CHP-DYP'lilerin kendi aralarında siyasi atışması olurdu. Fakat DP'nin son 3 yılı hariç, bir DP'li bir CHP'li ile AP'li bir CHP'li ile bir cezada bir taziyede bir düğünde bir kahvede ve cami çıkışında el sıkışıp, oturup karşılıklık konuşarak hoş sohbet ederlerdi. Maalesef bu kültürü bugün kaybettik. AK Parti iktidarının bu ülkeye yaptığı en büyük kötülüklerden biri, kin ve hakareti, toplum dili haline getirmesidir." diye konuştu. 

Buna rağmen her bir CHP'linin iktidar partisi mensuplarına karşı kibarlığını koruması gerektiğini kaydeden Akaydın, topluma karşı sorumluluklarının olduğunu, hiçbir zaman kin ve nefret politikası peşinde olmayacaklarını açıkladı.

3 BİN KİŞİ YERİNDEN SÜRÜLDÜ

AKP'deki kin, nefret ve hakaret siyasetinin belediyelerde de kendisini gösterdiğine dikkat çeken Akaydın, görev yaptığı 5 yıllık Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde, 'bu bir AK Parti'lidir' diye bir tek kişiyi dahi büyükşehir sınırları dışına göndermediğini ifade etti. AKP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı'nın bugüne kadar sayısı tam belli olmasa da 3 binin üzerinde kişiyi sürgüne gönderdiğini, işten attığını ileri süren Akaydın, bunun zulüm olduğunu bildirdi. Akaydın, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Adam çalışmıyorsa CHP'li'de olsa işine son verdiğim olmuştur. İşini yapan bir tek kişiyi büyükşehir dışına gönderdiğim görülmemiştir. Allah yazdıysa bozsun. Bugün AK Parti'li Antalya Büyükşehir Belediyesi 3 bin kişiyi kin ve nefret siyasetiyle ya sürgüne gönderildi yada işten attı. Bunun adı zülumdur arkadaşlar. Bugün Akseki ve İbradı sürgünlerle dolu. 3 bin kişi işinden oldu. İnsanlar mahkemelerle uğraşıyor. Hepinizin bildiği TÜM BEL-SEN Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt olayı var. Bunu adı zulümdür. Bunlar kin ve nefret siyasetinin ürünüdür."

Akaydın ayrıca Antalya'nın en önemli gelirinin turizm ve tarım olduğunu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun turizm destekleriyle ilgili açıkladığı paketi yetersiz bulduğunu, paketin sorunları çözemeyeceğini, Mısır'ın bile turist başı 50 dolar teşvik verdiğini de söyledi. 

Çok Okunanlar

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

AKP'liler Suruç'ta HDP'li sandık görevlilerini darp edip, toplu oy kullandı

İlgili Haberler

Politika

'Recep Tayyip Erdoğan' sloganları eşliğinde Oy ve Ötesi müşahitlerine saldırı

Politika

Suruç'ta sandık başında kavga: 3 yaralı

Politika

Suruç'ta havaya ateş açarak durdurulan otomobilde 4 çuval oy pusulası ele geçirildi

Politika

AKP'lilerden Ümit Özdağ'a saldırı!

Politika

Muharrem İnce'den usulsüzlüklere ilişkin açıklama: Ne yaparsa yapsınlar...

Politika

Erdoğan oyunu kullandı: İlk açıklamasını yaptı

Politika

Vatandaşlık verilen 30 bin Suriyeli oy kullanıyor

Politika

Suriyelilere kaçak oy mu kullandırılıyor?

Politika

HDP Eş Genel Başkanı Temelli oyunu kullandı: İlk açıklama

Politika

Pervin Buldan'dan Demirtaş paylaşımı

Politika

Tansu Çiller'den seçim açıklaması

Politika

Başak Demirtaş oyunu kullandı