unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

İstanbul Üniversitesi Erdoğan'a destek bildirisi yayınladı ama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki programda yaptığı konuşmada "İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam'ı 14 asır, 15 asır öncesi hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız" ifadeleriyle ilahiyatçı "Kadınlar dayak yiyorlarsa şükretsinler" diyen Nurettin Yıldız gibi isimleri hedef almıştı.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ'NDEN ERDOĞAN'A DESTEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İstanbul Üniversitesi (İÜ) İlahiyat Fakültesi’nden destek gelmişti. İÜ İlahiyat Fakültesi'nden yapılan açıklamada "Yüce dinimiz İslam, Rabbimizin son olarak insanlığa gönderdiği ve kıyamete kadar geçerli bir ilahi mesajdır. Bu mesajın tüm çağlara taşınması, onun her dönemde ve coğrafyada yorumlanabilmesi ve insanların değişen ihtiyaçlarına yeni çözümler üretmesi ile ancak mümkün olmaktadır" denilmişti.

İslam güncellenmeli diyen Erdoğan'a üniversiteler destek verdi

KADINA ŞİDDETE KARŞI DURUŞ
İslam dininin değer verdiği hususlarda özellikle de insan hakları ve kadın konularında, kendilerini din adına yetkin sayan birtakım kimselerin, saygı ve görgü kurallarına da sığmayan açıklamalarıyla karşılaşmaktan üzüntü duyulduğu kaydedilen açıklamada, "Bu tür anlayışlar yüce dinimize zarar verdiği gibi toplumu da rahatsız etmektedir" değerlendirmesi yapılmıştı.

'ÖBÜR DÜNYAYA GİTMEDEN SİZE BU DÜNYADA CEZA VERMEK LAZIM'
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek vermesinin ardından akıllara eşinden şiddet gördüğü için bebeğini düşürdüğünü söyleyen kadına, “Abartmayın. Öbür dünyaya gitmeden size bu dünyada ceza vermek lazım' diyen İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş geldi.

Show Tv'de "Sahur Ve İftar Vakti" isimli programın sunucusu ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Mustafa Karataş, 30 Haziran 2015 tarihinde yayınlanan sahur programına telefonla katılarak, eşinden şiddet gördüğü için bebeğini düşürdüğünü söyleyen kadına "Öbür dünyaya gitmeden size bu dünyada ceza vermek lazım" demişti.

ANNESİNİ BİLE SUÇLAMIŞTI...
25 yaşında olduğunu söyleyen genç kadın, ara ara şiddetten kaçmak için annesinin yanına sığındığını söyleyince de Karataş şöyle konuşmuştu:  "Annenin evine ne gidiyorsun! Annende de suç var. Ben olsam annenin yerinde 'Gelme git. Senin yerin kocanın yanı' derim. Sen annene güveniyorsun. Eşin şiddet uyguluyorsa onu annesi babası ikaz etsin. Kulağını çeksin."

İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Mustafa Karataş’ın sözlerinin ardından imza kampanyası başlatılmış ve kadın örgütlerinden tepkiler gelmişti.  

'İslamın güncellenmesi' tartışmasına Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi de dahil oldu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Güncel

Daha yeni başlıyor

Güncel

TKH'dan seçim açıklaması

Güncel

Aşık Veysel'in torunu Meclis'e girebildi mi?

Güncel

Turisti taksiden atan şoför, hakkında yeni gelişme

Güncel

CHP'de 10 kişi istifa etti

Güncel

Tutuklu HDP'li üye ve yöneticiler hakkında yeni gelişme

Güncel

İran: Erdoğan'ın zaferi güzel haber

Güncel

'Kabinede MHP'li isimler mümkün'

Güncel

Abdullah Gül'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Güncel

HDP'nin 'baraj' kutlamalarında 10'u aşkın gözaltı

Güncel

TBMM 8 Temmuz'da yemin edecek

Güncel

CHP'li Tanal: Bu millete her şey müstahak