unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

İstanbul Valiliği 1 ay önce terör saldırısı için uyarmış!

ABC Gazetesi / İstanbul Valiliği, Alman Lisesi ve Almanya elçiliklerinin güvenlik gerekçesiyle tatil edilmesi üzerine bir açıklama yayınlanmıştı Güvenlik birimleriyle irtibata geçilmeden yapılan açıklamaları sert ifadelerle eleştiren Valilik, "Ülkemizde bulunan bazı yabancı ülke temsilciliklerinin 'teyide muhtaç duyumlarına' dayalı olarak ve yetkili kurumlarla irtibata geçmeden tedbirler geliştirmeye çalıştığı ve kamuoyumuzu olumsuz etkileyebilecek tasarruflarda bulunduğu görülmektedir. Halkımızın sadece yetkili mercilerin yapacağı resmi açıklamalara itibar etmesini, kaynağı ve amacı kuşkulu sansasyonel ve gayri ciddi haber ve söylentileri dikkate almamalarını kamuoyuna saygı ile duyururuz" demişti.

Ancak Alman Konsolosluğu'nu  'teyide muhtaç duyumları yaymakla' suçlayan İstanbul Valiliği'nin İstanbul'da olası terör saldırıları konusunda 22 Şubat tarihinde ilgili birimleri 'gizli' bir yazı ile uyardığı ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Metin Turanlı imzası ile İstanbul Valiliği'ne gönderilen ve İstanbul Valiliği, Emniyet Genel Müdürlüğü ve TEM Dair Başkanlığına gönderilen uyarı yazısı, "Siber suçlarla mücadele daire başkanlığına 21 Şubat tarihinde gelen bir ihbar"a dayandırılıyor.

Ancak söz konusu istihbaratta hedefteki yerler arasında bugün canlı bomba eyleminin gerçekleştiği Beyoğlu ve İstiklal Caddesi yer almıyor!

9ec13958-cbd2-481c-a581-209.jpg

'Gizli' ibaresi ile ilgili makamlara gönderilen ihbar yazısında şu bilgiler yer alıyor:

"İstanbul genelinde terör örtgütlerinin muhtemel kaotik eylemleri bağlamında vatandaşlarımızın il genelinde geçiş güüzergahı, aktarma istasyonu, kalabalık yolcu bekleme alanı ve kitlelerin toplanma alanları olan , halkın bir çoğunun mutlaka geçtiği ;

-Uzunçayır Metrobüs (Kadiköy-Üsküdar)

-Ayrılık Çeşmesi Metro/Marmaray (Kadıköy)

-Üsküdar Metro/Marmaray (Üsküdar)

-Zincirlikuyu Metrobüs (Beşikaş-Şişli)

-Mecidiyeköy Metro (Şişli)

-Okmeydanı Metrobüs (Şişli)

-Edirnekapı Metro (Eyüp)

-Yenibosna Metrobüs (Behçelievler)

-İncirli Metrobüs (Bakırköy-Bahçelievler)

-Merter Metro(Güngören) gibi metro ve metrobüs durakları başta olmak üzere, Esenler ve Esenyurt meydanlarında bombalı araç ve yaya canlı bombalı sahışlarla eylem gerçekleştirilebileceği yolunda ilgili sayılı ihbar ile teyide muhtaç bilgiler alınmıştır.

Konu ile ilgili olarak görünür, etkili ve tam güvenliği sağlayıcı devriye ve alan kontrolünü kapsayan bir plan dahilinde ve gerekli güvenlik tedbirlerinin (Fatih ve Kadıköy ilçeleri örneğinde olduğu gibi) enüst düzeyde alınmasını ve güvenlik tedbirlerinin gözden geçirilerek, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini ve olabilecek gelişmelerden Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bilgi verilmesini; Arz ve rica ederim"

 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

İlgili Haberler

Güncel

Vatandaşlar sandıkları almadan giden otobüsün camlarını indirdiler

Güncel

Karamollaoğlu: Bugünkü neticeden çok daha iyisini beklerdik

Güncel

İstanbul'un seçimlerdeki gerçek sonuçları!

Güncel

Eren Erdem: Manipülasyon büyük, Erdoğan %50 altına inecek

Güncel

AKP'liler müşahitlere saldırı, sandıklar okulda rehin

Güncel

KONDA Araştırma'dan seçim yorumu

Güncel

Selahattin Demirtaş'ın sandığından İnce ve HDP çıktı

Güncel

TRT seçimlere katılım oranını açıkladı

Güncel

Adil Seçim Platformu: Sandıklara sahip çıkmaya devam

Güncel

HDP: Sandıkları terk etmeyin

Güncel

Akşener: Sandıklardan ayrılmıyoruz

Güncel

HDP'den baraj açılması