unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

İstanbullunun 'Kadir Abisi' darbeden mi kaçtı?

ABC Gazetesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz günü ABD’nin New York kentindeydi. AKP'li yazar Ömer Turan, Topbaş'ın darbe istihbaratını aldığını bu yüzden ailesiyle beraber yurtdışına çıktığını iddia etti. 

Topbaş ise yaptığı açıklamada darbe girişiminden dolayı ABD hava trafiğinin durdurulduğundan dolayı Türkiye’ye dönüşünün geciktiğini belirtmişti. Ancak Topbaş'ın konuşmacı olduğu panel darbe girişiminden iki gün önce 13 Temmuz Çarşamba yerel saatle öğleden sonra 15.00, Türkiye saatiyle 22'deydi. 

Tüm bu gelişmelerle birlikte AKP'li Ömer Turan'ın Twitter hesabından Topbaş'ı hedef alan mesajlar paylaşması da şüpheleri arttırdı. 

Ömer Turan'ın mesajları şu şekilde; 

1. Melih Gökçek darbe gecesi dik durarak destan yazdı. Ama o gece İstanbullular Ankaralılar kadar şanslı degildi, istanbullular öksüzdü.

2. Kadir Topbaş darbe gecesi ve ertesi gün ortalıkta yoktu. Topbaşı iki gün sonra meydanlarda şov yaparken gördük.

3. Sayın Topbaş, Newyorktaydım, konuşmam vardı diyor, sayın Başkan, darbe 15 temmuzdaydı, sizin konuşmanız hangi tarihteydi?

4. Cumhurbaşkanı bile telefonla bağlanıp darbeyi telin ederken siz en azından telefonla bağlanıp niye milleti sokağa çağırmadınız?

5. Bir Tv kanalına bağlanıp milleti sokağa çağırmakta mı zordu, sayın Topbaş. Darbe başarısız oluncaya kadar ortalıkta yoktunuz.

6. Sayın Topbaş, Darbeden haberinizin olduğu, ailenizle beraber bilinçli bir şekilde yurt dışına çıktığınız konuşuluyor. Doğru mu?

7. Belediyede 17 şehit verdik, siz ise iki gün sonra ancak meydanlara çıktınız, o 17 şehittende mi utanmadınız.

8. Sayın Topbaş, Belediyeyi bilinçli bir şekilde darbecilere teslim ettiğiniz ve o gece halkı sokağa  sokağa çağırmadığınız söyleniyor.

9. Paralelci olduğunu sağır sultanın bile bildiği damadınız Ömer Faruk Kavurmacının pensilvenyadan size talimatları getirdiği söyleniyor.

10. Oğlunuzun pensilvenyada olduğu iddia edilen çiftliği pensilvenya şeytanı ile sizin aranızda irtibat noktasımıydı?

11. Şuan Fetö'den göz altında olan eski İst. Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu İstanbula sizin istanbula vali yaptığınız söyleniyor, doğru mu?

12. Akom başta olmak üzere İBBB'nin tüm stratejik kurumları o gece felç olmuştu. Tüm belediye o gece darbecilerin denetimine geçti.

13. Şimdiye kadar hiç paralelci atmadınız, işten çıkardığınız 300 kişinin çoğu paralelci değil, belediye hala paralelin merkez üssü gibi.

14. Sayın Topbaş, bendeki bilgi, sizin ve damadınızın darbeden haberdar olduğu ve belediyede onlara destek amaçlı adımlar attığınız yönde.

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi

Güncel

Millet Kıraathanesi'nde KFC ve Burger King

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı

Güncel

Özel'den ezan polemiği yanıtı: Özür dile

Güncel

Yine bir hayvan cinayeti