unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

İşte AKP için dolar bozduran işadamının sicili!

Yandaş Yeni Akit gazetesinde “FETÖ mağduru işadamından 'BozDoları' kampanyasına 1.5 milyon dolarlık destek'başlıklı bir haber yayınlandı. Akit’in haberine göre Sakaryalı genç işadamı Serhat Serbes FET֒nün kumpasıyla tutuklanmıştı, şimdi ise 'boz doları kampanyası’na katılıp 1.5 milyon dolarını bozdurmuş.

“HAÇLI ZİHNİYETİ…'

Odatv'den Sami Menteş'in haberine göre, Akit, Serbes’in yaptığını destanlaştırarak anlatıyor ve işadamının şu sözlerine de yer veriyor haberinde:

“17-25 Aralık yargı operasyonuyla başaramadıklarını, 15 Temmuz askeri darbesiyle denediler. Olmadı, bu milletin evlatları canlarını feda etti ama ülkesini bu haçlı zihniyetine teslim etmedi. 15 Temmuz'da başaramadıklarını şimdi ekonomimizi batırmayı deneyerek yapmaya çalışıyorlar. Dün canımızı vermek üzere sokağa çıkıp darbeyi engelledik. Bugün de gücümüz nispetinde paramızı vererek bir darbeyi engellemeye çalışıyoruz."

CİNSEL TACİZDEN 13 YIL CEZA

FET֒nün nasıl bir kumpas kurduğu merak edilirken 11 Mart 2016 tarihinde DHA'da yer alan haber 'kumpas'ın gerçek yüzünü gözler önüne serdi.. Yani Akit’in FETÖ kumpası dediği dava, Serbes’in kuyumcu dükkanına gelen 14 yaşındaki kızı taciz etmesiyle ilgiliydi ve Serbes 13 yıl 9 ay ceza almıştı.

O haberde şu ifadeler yer alıyordu:

“Sakarya’da, 7 yıl önce babasına ait kuyumcuya gelen 14 yaşındaki kızı taciz ettiği suçlamasıyla tutuksuz yargılanan işadamı 38 yaşındaki Serhat Serbes, 13 yıl 9 ay, kendisine yardımcı olan akrabası ise 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, karar Yargıtay tarafından onanıncaya kadar S.S. hakkında tutuklama kararı vermedi.'

taciz-haberi.jpg

KENDİ DÖVİZ BÜROSU

Öte yandan, bu 'kahraman’ işadamının 1.5 milyon dolarını kendi döviz bürosunda bozdurğu ortaya çıktı.

 

Serbes sosyal medya hesabından dolar bozdurma makbuzunu paylaşmıştı. Makbuzda doları bozdurduğu yer olarak “Serbesler Döviz AŞ' yazıyordu. Ticaret Sicil kayıtlarına bakıldığda da 'kahraman’ işadamının 1.5 milyon doları bozdurduğu döviz bürosunun yönetim kurulu başkanı olduğunu görülüyor.

serbesler-doviz.jpgticaret-sicil-asil.jpg

'AKİT GAZETECİLİĞİ'

Özetle Serbes, sağ cebindeki 1.5 milyon doları sol cebine almıştı. Üstüne bir de bunun reklamını yaptı. Akit ise Serbes’i kahramanlaştırdı, üstüne Serbes’in cinsel tacizden aldığı hapis cezasını FETÖ kumpası olarak gösterdi.

 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

Ankara'da IŞİD operasyonu

Güncel

24 Haziran seçimlerini izlemeye gelen gözlemci gözaltına alındı

Güncel

Ankara'da 'Vikingler' operasyonu

Güncel

İstanbul'da otele terör operasyonu

Güncel

İyi Parti milletvekili adayı hayatını kaybetti

Güncel

Yaralı askerden acı haber geldi!

Güncel

Erdoğan posteri sosyal medyanın diline düşünce kayyum yazıyı kaldırdı

Güncel

Kamyon, mescide girdi: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Türkiye ilk F-35'ini teslim aldı

Güncel

Athena Gökhan'dan 'İnce' açıklaması

Güncel

Erciyesspor'dan Erdoğan'a seçim otobüsü

Güncel

İddiaya göre IMF Türkiye için acil durum grubu oluşturdu