unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

İsveç'te sapık doktora 10 yıl hapis

MUSTAFA SÖNMEZ (STOCKHOLM) -İsveç’in başkenti Stockholm’da doktorluk yapan 38 yaşındaki kişi yeni tanıştığı bir kadını evinde hediyelerle ziyaret ediyor. Ziyaret esnasında içerisine uyku ilacı şırıngalanmış çilek ikram eden doktor, kadın uykuya daldıktan sonra tecavüz ediyor. Kadın uyanmadan önce bu kezde vücuduna uyku ilacı veriyor. Bir tekerlekli sandalye arabasına bindirerek Stockholm’dan 500 km güneyde Skåne bölgesindeki barınağına götürüyor.

Doktor özel olarak ses geçirmez bir biçimde inşaa ettiği barınağına kapatıyor. Tecavüzlerine burada da devam ediyor. Kadınla herşeyi açık konuşuyor. Eğer boyun eğmezse ömürboyu burada kalabileceğini söylüyor. Kadından yediği yemekler ve okuyacağı kitaplar konusunda görüş istiyor. Her türlü gereksinimini sağlayan kadının üzerinden kapıyı kilitleyerek Stockholm’a geliyor. Kadın evine kontrol etmek amacıyla uğruyor ve kapı polis tarafından yazılmış bir not görüyor. Notta polis, kadının kayıp olduğunu yazarak yardım istiyor.

mahkemede.jpg

Bu durum üzerine yeniden barınağına dönen doktor kadını birlikte polise gitmeye ve beraber olduklarını söylemeye ikna ediyor. Stockholm’a gelen doktor ile kadın polise gidiyorlar.

maske-barinak.jpg

Polis kadının durumundan kuşkulanarak ayrı olarak görüşmek istiyor. Bu görüşme esnasında kadın herşeyi anlatıyor ve kurtarılmasını istiyor. Polis, doktoru orada gözaltına larak hakkında soruşturma başlatıyor. Soruşturma esnasında herşey ortaya çıkıyor. Doktorun evden çıkarken giydiği maskeler bulunuyor.

Barınak tam bir hücreyi andırıyor. Kilitlenebilir ve metaldan iki güvenlik kapısı bulunuyor. Havalandırma alanı var ama kimsenin görmesine ve duymasına olanak yok.

maskeler.jpg

Kadın polise verdiği ifadesinde, “Bana, 'burada birkaç yıl ve daha fazla kalabileceğini düşün’ dedi. Ben büyük bir paniğe kapaıldım, vücudumun her yanı titredi. Bana ne yapacağını, nasıl bir durumla karşı karşıya kalacağımı bilemedim. Bana işkence mi edecek ya da öldürecek mi? diye düşündüm' diyor.

barinak-ev.jpg

Bugün görülen mahkemede doktor, tecavüzden aklanırken; adam alıoymak, özgürlüğünü engellemek gibi suçlardan on yıl hapis ve ayrıca 180.000 (yaklaşık 55 bin TL)İsveç kronu para cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti bu cezayı verirken gerekçe olarak doktorun uzun erimli planları, vücuduna ilaç vermesi ve hücre tipi bir barınağa kapatmasını gözönüne aldığını da vurguladı.

Savcı verilen cezadan memnun olduğunu ama kendisinin on beş yıl istediğini dile getirdi.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

İlgili Haberler

Dünya

İşçiler sarayın gazını kesti

Dünya

Alman Halkı ve Medyası Türkiye‘deki seçimlerle ilgili ne düşünüyor?

Dünya

Şarj olurken telefonu patlayan iş adamı hayatını kaybetti

Dünya

Parlamento bahçesinde kenevir bulundu

Dünya

Naziler, Romanlar…

Dünya

Romanya'da, Sosyal Demokrat Parti'nin liderine 3.5 yıl hapis

Dünya

F-35'leri kullanacak pilotlar ABD'de eğitim görecek

Dünya

SETA D.C.

Dünya

AGİT gözlemcisinin Türkiye'ye alınmamasına tepki

Dünya

Yunanistan'ın 'borç kurtarma programı' bitti

Dünya

Taliban 33 işçiyi kaçırdı

Dünya

IŞİD destekçisi din adamı hakkında idam kararı