unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

İTÜ öğrencileri, okuldaki IŞİD faaliyetine boyun eğmiyor

Geçtiğimiz günlerde IŞİD bağlantılı olduğu açıkça belli olan cihatçı çetelerin İTܒde yaratmaya çalıştıkları provokasyona karşı öğrenciler dün İTܒde buluştu.

Bu hafta içerisinde cihat çağrıları yapan gerici öbekler, İTܒde açık çalışma yapacaklarını ilan etmiş, İTÜ öğrencilerini hedef alan afişler asmıştı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Komünist Gençlik, bugün içerisinde İTÜ Rektörlüğü’ne hitaben, IŞİD bağlantılı çetelerin faaliyetlerinin önlenmesi, ilgili öğrencilerin hakkında işlem yapılmasını talep eden ve kampus içerisinde “cihat çağrısı yapmanın serbest olup olmadığını' soran bir dilekçeyi dolaşıma soktu.

Çok kısa süre içerisinde İTܒlü yüzlerce öğrencinin imzaladığı dilekçeleri İTÜ Rektörlüğü’ne ileten öğrenciler, MED binasında bir açıklama gerçekleştirdi.

it2-001.jpg

GÜVENLİK, “IŞİD’CİLERE BOYUN EĞME' AFİŞLERİNDEN RAHATSIZ!

Gün içerisinde gerici şahıslarca öğrencilere dönük provokasyon denemelerinde bulunulurken, öğrencilerin gerçekleştirdiği IŞİD karşıtı buluşma da özel güvenlik görevlilerince engellenmeye çalışıldı.

“İTÜ IŞİD’e Boyun Eğmez' yazılı pankartın indirilmek için saldıran özel güvenlik elemanları, IŞİD karşıtı bir propagandaya izin vermeyeceklerini ifade etti.

it3-001.jpg

İTÜ REKTÖRLÜĞÜNÜN YANITI MERAKLA BEKLENİYOR

Gün boyun İTܒde süren çalışma sonucunda kısa süre içerisinde yüzlerce İTÜ öğrencisinin imzaladığı dilekçeler İTÜ Rektörlüğü’ne iletildi.

Şu ana dek IŞİD yanlısı çetelerin faaliyetlerini izleyen, bu faaliyetlerin durdurulmasına karşı çağrı yapan öğrencilere saldıran İTÜ yönetiminin söz konusu dilekçeler ne yanıt vereceği merakla bekleniyor.

it4-001.jpg

İŞTE O DİLEKÇE

İTܒlü öğrencilerin kaleme aldığı dilekçe şu şekilde:

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞܒNE

Ülkemiz sınırları içerisinde örgütlenen, http://ittihadiislam.biz sitesi üzerinden yayın yapmakta olan İttihadı İslam adlı çete üniversitemiz içerisinde çalışma yapmaktadır. Yaptıkları yayın, sitelerindeki görseller(açıkça IŞİD bayrağı), siteye yükledikleri videolar aracılıyla IŞİD'le bağını açıkça ilan eden bu güruh, http://ittihadiislam.biz/itude-kardeslik-baglari-gucleniyor linki ile girdikleri haberde üniversitelerde ve özellikle de İTÜ'de çalışma yaptıklarını, her perşembe toplandıklarını ve örgütlendiklerini duyurmuşlardır.

1) İTÜ Rektörlüğü İttihadı İslam adlı cihatçı çetenin İTÜ'deki varlığından haberdar mıdır?

2) İlgili çetenin 18 Şubat 2016 Perşembe günü MED Kantin'de gerçekleştirdiği toplantı İTÜ Rektörlüğünün bilgisi dahilinde mi yapılmıştır? 22 Şubat 2016 Pazartesi günü yemekhane çevresine yapılan İttihadı İslam imzalı afişlerden İTÜ Rektörlüğünün haberi var mıdır? Varsa neden müdahale edilmemiştir? Önümüzdeki günlerde çalışmalarına devam edeceğini ilan etmiş olan çetenin çalışmaları engellenecek midir?

3) Video ve fotoğraflardan Ahmed Çakıroğlu isimli cihatçı olduğu anlaşılan kişinin İTÜ ile bir bağı var mıdır? Yok ise İTÜ'ye elini kolunu sallayarak nasıl girebilmektedir? Var ise okul içerisinde cihatçı faaliyet yapmaktan dolayı hakkında herhangi bir işlem yapılacak mıdır?

4) Üniversitemiz sınırları içerisinde cihat çağrısı yapmak suç teşkil etmekte midir? Yaptığı insanlık dışı katliamlarla bilinen IŞİD'le bağı açık olan cihatçı çeteye karşı üniversite öğrencilerinin can güvenliği nasıl sağlanacaktır? IŞİD bağlantılı oluşumla ilişkili şahıslar hakkında herhangi bir işlem yapılacak mıdır?

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

Yaralı askerden acı haber geldi!

Güncel

Erdoğan posteri sosyal medyanın diline düşünce kayyum yazıyı kaldırdı

Güncel

Kamyon, mescide girdi: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Türkiye ilk F-35'ini teslim aldı

Güncel

Athena Gökhan'dan 'İnce' açıklaması

Güncel

Erciyesspor'dan Erdoğan'a seçim otobüsü

Güncel

İddiaya göre IMF Türkiye için acil durum grubu oluşturdu

Güncel

Ayı saldırdığı kişiyle uçurumdan düşüp öldü

Güncel

O bölgede Erdoğan için uçuş yasağı

Güncel

Bursa'da yolcu otobüsü devrildi! Ölü ve yaralılar var

Güncel

Seçim gözlemcisi Alman vekilin Türkiye'ye girişine izin verilmedi

Güncel

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı