unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kaçak Saray'da iftar pozu

Saray'a davetli taksici ve minibüsçülerin araçları nizami bir şekilde Saray'ın önüne park ettirilerek basına servis edilmesi için fotoğrafları çekildi. İftar programında gerek veriler görüntülerle gerekse Erdoğan'ın konuşmasında yaptığı vurguyla onun sık sık dile getirdiği "Burası külliye burasın milletin evi" propagandası yapıldı.

Ak Saray’daki iftara aralarında taksici, kamyoncu, oto tamircisi, hurdacı, berber, yufkacı, keresteci, büfeci, pastacı ve kalorifercilerin de bulunduğu farklı meslek  gruplarından çok sayıda esnaf katıldı. Saray’daki iftar Cumhurbaşkanlığı basın bürosu tarafından ise tam bir propoganda çalışmasına dönüştürüldü. Saray’ın önüne nizami şekilde park ettirilen taksi ve  minibüsler Cumhurbaşkanlığı’nın profesyonel fotoğrafçıları tarafından çekilerek basına servis edildi.

ARAÇLAR TERTEMİZ

Araçların sahipleri tarafından davet öncesi yıkatıldığı, Saray’ın önündeki kadraja giren araçların adeta pırıl pırıl parladığı gözlendi.

2-057.jpg

DRONE YA DA HELİKOPTER KALDIRILDI

Cumhurbaşkanlığı basın bürosunun 'tepeden esnaflı Ak Saray fotoğrafını’ çekebilmek için drone ya da helikopter kaldırdıkları da gözlendi.

3-040.jpg

“BURASI KÜLLİYE, BURASI MİLLETİN EVİ'

İftar programında konuşan Erdoğan da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içindeki kültür merkezinin açılmasının ardından 2 bin 200 kişilik toplantılar yapılacağını belirterek  “Burada bize 400-500 kişilik toplantılar yetmiyor. Buluşmalarımızı Millet Camimizin yanında bulunan, yakında inşallah tamamıyla temeli atılıp başladığımız kongre ve  kültür merkezinde 2 bin 200 kişilik gruplar halinde, orada toplantılar yapacağız. Çok güzel bir yer olacak. Türkiye'de onun eşi benzeri yok. Hemen onun altında  kütüphanemizi yapacağız. Bu kütüphanenin yanında da çok amaçlı salon. Aynı anda 2 bin kişiye yemek verebileceğiz. Orada geniş sergi alanları olacak ve kütüphanemizdeki  kitap sayısı 5 milyon ciltlik bir kütüphaneye sahip olacağız. İnşallah Türkiye'deki en büyük kütüphane olacak. Bunu aynı zamanda dijital ortama da taşıyacağız. 24 saat  orası açık olacak. Bütün gençler gelip orada araştırmalarını, çalışmalarını, derslerini yapabilecekler. Niye; burası milletin evi, burası külliye, onun için. Artık Cumhurbaşkanı'nın kendisi de Cumhurbaşkanlığı makamı da, Cumhurbaşkanlığı mekanı da milletle iç içedir, milletle beraberdir, millete aittir. Ama bu fiili bir durumdur. Anayasaya aykırı hiçbir fiilimiz, hiçbir eylemimiz söz konusu değildir. Bununla birlikte mevcut durumun anayasada tarif edildiğini söyleyebilmek de çok mümkün  değildir' dedi.

4-032.jpg

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Güncel

Daha yeni başlıyor

Güncel

TKH'dan seçim açıklaması

Güncel

Aşık Veysel'in torunu Meclis'e girebildi mi?

Güncel

Turisti taksiden atan şoför, hakkında yeni gelişme

Güncel

CHP'de 10 kişi istifa etti

Güncel

Tutuklu HDP'li üye ve yöneticiler hakkında yeni gelişme

Güncel

İran: Erdoğan'ın zaferi güzel haber

Güncel

'Kabinede MHP'li isimler mümkün'

Güncel

Abdullah Gül'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Güncel

HDP'nin 'baraj' kutlamalarında 10'u aşkın gözaltı

Güncel

TBMM 8 Temmuz'da yemin edecek

Güncel

CHP'li Tanal: Bu millete her şey müstahak