unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kadınlar Kahraman'ın maskotunu parçaladı!

Cumhuriyet Kadınları Derneği, 97 şubesiyle eş zamanlı olarak İzmir'de de basın açıklaması yaptı. Konak Meydanı'nda yapılan eyleme Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Canan Arıtman ve 50 kadın katıldı. Arıtman, "Yeni anayasada laiklik olmamalı, yeni anayasa dindar olmalı" diyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı şu sözlerle eleştirdi: 

"Bu sözler, yüce divanlık bir suçtur. Buradan cumhuriyet savcılarına suç duyurusunda bulunuyoruz. TBMM Başkanı, şahsi fikirlerini ifade ettiğini söyleyerek tornistan yapmaya çalışmasın. Zaten İstanbul Üniversitesi'ndeki konuşmasında hiç öyle 'şahsi fikrim' de demiyor. TBMM Başkanı olarak böyle konuşamaz. Demek ki yüce meclisimizde İsmail Kahraman namusu ve şerefi üzerine yemin ederken yalan yere yemin etmiş. Tanrı milletimizi bunların dindarlığından korusun."

"ANAYASA MI YAZIYORSUN TÜRKÇE SÖZLÜK MÜ?"

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Arıtman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anayasa'da laikliğini tanımı yapılmamalıymış. Bu söylem de tornistan yapmak için nafile bir çabadır. Sen anayasa mı yapacaksın yoksa Türkçe sözlük mü yazacaksın? Laikliğin tanımını bilmiyorsan aç sözlüğe bak. Anayasa Mahkemesi'nin kararlarına bak öğrenirsin. Milli Türk Talebe Birliği Başkanı iken neler yaptığını, gencecik insanların hayatlarını kaybetmesine neden olan eylemler düzenlediğini biliyoruz. Yüksek mahkemece laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmaktan hüküm giymiş, ceza almış bir partinin ileri gelenlerinden birini TBMM Başkanı yaparsanız olacağı budur. Kahraman artık TBMM Başkanlığı koltuğunda oturamaz. Ya istifa etmelidir ya istifa ettirilmelidir. Oturduğu koltuk Atatürk'ün koltuğudur ve artık orada oturmaya hakkı ve haddi yoktur. Bugün Ortadoğu bataklığında debelenmiyorsak ortaçağ karanlığını yaşamıyorsak bu Atatürk'ün ve laikliğin sayesindedir. Laiklik olmaza demokrasi eşitlik, özgürlük olmaz." 

KAFASINI EZDİLER 

Kadınlar, “Cumhuriyet değil AKP yıkılacak", “İsmail Kahraman istifa", “Laiklik düşmanı İsmail Kahraman" sloganlarını attı. Arıtman, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın bezden maskotunu parçaladı, “Bu zihniyetin kafasını ezeceğiz" diyerek, topuklarıyla maskotun kafasına bastı. Daha sonra parçalanan maskotu süpürüp çöp torbasına koydu ve çöp kutusuna attı. 

DHA-Elif Demirci
 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Politika

CHP'li vekilden Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

Politika

TGS, Erdoğan'ın 'OHAL'i kaldırma' sözünü hatırlattı

Politika

Trabzonspor'da kombine satışları başlıyor

Politika

KKTC Cumhurbaşkanı İnce'yi aradı

Politika

YSK kesin sonuçları açıklayacağı tarih belli oldu

Politika

Seçmenler için 'ezik insanlar' dedi, Meclis'e girdi

Politika

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan seçim açıklaması

Politika

Erdoğan, Putin'le telefonda görüştü

Politika

İl Seçim Kurulu, İstanbul'un seçim sonuçlarını açıkladı

Politika

AKP'den 'bedelli askerlik' ve OHAL açıklaması

Politika

AKP Sözcüsü Ünal: İnce'nin bugünkü tavrını takdir etmek lazım

Politika

Rusya Dışişleri'nden Erdoğan açıklaması