unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Demirtaş, HDP'nin ikinci tur kararını açıkladı

Erdoğan, İnce'ye cevap vereyim derken kendisini yalancı çıkardı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

The Guardian: Erdoğan kaybederse meclisi feshedebilir

Kadirov'dan Tasarov'a transfer teklifi

Çeçen lider Ramzan Kadirov, Fenerbahçe maçında Putin’li tişört giydiği için kulübü Lokomotiv Moskova’nın 300 bin Euro para cezası verdiği Dimitri Tarasov’u, onursal başkanı olduğu Terek kulübüne davet etti. Kadirov, 'Erkekçe bir tavır sergiledi’ dediği Tarasov’un cezasını ödemeye hazır olduklarını da bildirdi.

Avrupa Ligi'ndeki Fenerbahçe maçında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in fotoğrafının yer aldığı tişört giydiği için kulübü Lokomotiv Moskova tarafından 300 bin Euro para cezasına çarptırılan ve UEFA tarafından soruşturma başlatılan Rus futbolcu Dimitri Tarasov'a sürpriz bir destek geldi.

Çeçen lider Ramzan Kadirov, Instagram'dan bir açıklama yaparak, Tarasov'u onursal başkanı olduğu Terek Kulübü'ne davet etti. Kadirov mesajında, "Terek futbol kulübü Lokomotiv Moskova oyuncusu Dimitri Tarasov’u kesilen cezayla birlikle satın almaya hazır. Dimitri, Terek takımında oynamak istemiyorsa biz yine de kendi imkanlarımızla kendisine kesilen 300 bin Euro para cezasını da ödemeye hazırız" diye yazdı.

Dimitri Tarasov'un eylemini erkekçe ve futbolcuyu gerçek bir Rus vatansever olarak değerlendiren Kadirov, şöyle devam etti:

"KÜRESEL BİR SKANDAL GİBİ ŞİŞİRİLDİ"
"Bana göre Lokomotiv'in orta saha oyuncusu Dimitri Tarasov gerçek bir Rus vatansever. O, Türk takımı Fenerbahçe ile yapılan maçta sahaya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in tişörtü ile çıktı. Bu onun devlet başkanına ve yurduna olan tutkusunun göstergesi. O hiçbir şekilde rakip takımı rahatsız edecek bir açıklama yapmadı. Bu olay neredeyse küresel bir skandal gibi şişirildi.

Evet, bizim Türkiye ile zor zamanlar geçiren bir ilişkimiz var ama bu sonsuza kadar böyle olmayacak. Ben futbola siyasete karıştırmak istemiyorum. Ama çok kısaca fikrimi söylemek istiyorum; Türkiye, Rusyasız yapamaz. Biraz zaman geçecek ve güney komşumuz ilişkilerin düzelmesini isteyecek.

"CEZAYI BİZ ÖDEMEK İSTİYORUZ"
Tarasov'a gelecek olursak, UEFA daha karar vermedi ama kulüp kalkıp 300 bin Euro ceza verdi. Ben Lokomotiv'in kararını tartışma niyetinde değilim. Ancak Dimitri'nin yaptığı erkekçe. Bu yüzden Terek futbol kulübü böyle bir Rus vatanseveri sorunları ile tek başına bırakmama kararı aldı. Terek, futbolcuyu cezası ile birlikte satın almaya hazır. Eğer Dimitri ve Lokomotiv bu teklifimizi kabul etmez ise o zaman, takımımız yürekten bu cezayı ödemeyi teklif ediyor.

"LİDER-63 TAKIMINDA DA OYNAYABİLİRSİN"
Dimitri, sen başını eğme. Sen başını dik tutmayı hak ettin. Dimitri, ayrıca sana çok önemli ve onurlu bir teklifim daha olacak. Bizim Lider-63 adında saygın ve onurlu kişilerden oluşan başka bir futbol takımımız daha var. Vladimir Putin resimli tişörtlerle oynuyoruz. Her yıl takım, dünya futbol yıldızları ile maç yapıyor. Lider-63 takımımızın kapısı da sana açık."

56c985e267b0a959e47d0c96.jpg

Kadirov, Instagram'dan gerçekleştirdiği paylaşımın yanına Lider-63 takımının fotoğrafını ve altına da Dimitri Tarasov'un Fenerbahçe maçı sonrası görüntüsünü koydu.

İlgili Haberler

Spor

Fenerbahçe'de flaş Aykut Kocaman gelişmesi

Spor

Cüneyt Çakır, Rusya-Mısır müsabakasında 4. hakem olacak

Spor

Cristiano Ronaldo'ya rekor para cezası!

Spor

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü belli oldu

Spor

Dünya Kupası'nda ilk skor: 5-0

Spor

Basketbol Süper Ligi şampiyonu Fenerbahçe oldu

Spor

UEFA, Galatasaray'ın cezasını açıkladı

Spor

Fenerbahçe'den KAP'a UEFA açıklaması!

Spor

Cüneyt Çakır'ın Dünya Kupası'ndaki ilk maçı belli oldu

Spor

Fenerbahçe'de Comolli sözleşmeyi imzaladı

Spor

İspanya milli takımı Fernando Hierro ile anlaştı

Spor

İspanya Futbol Federasyonu, yeni teknik direktörünü açıkladı