unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Kafa kesmek bir zevk, kedimi özlüyorum'

Terör örgütü IŞİD'in en çok aranan liderlerinden Raşid Kasım, Washington'da yaşayan akademisyen Amarnath Amarasingam'a konuştu. Fransa'nın Normandiya bölgesindeki bir kiliseye yapılan baskında rahip Jacques Hamel'in öldürülmesiyle de bağlantısı bulunan Kasım, Suriye'ye geldikten sonra en çok kedisini özlediğini söyledi.

IŞİD'in propaganda videolarında da yer alan ve en çok aranan liderlerinden biri olan 29 yaşındaki Fransa doğumlu Raşid Kasım, ABD'nin Washington şehrinde dersler veren uluslararası ilişkiler uzmanı Amarnath Amarasingam ile internet üzerinde görüştü. Fransa'nın Normandiya bölgesindeki bir kiliseye yapılan baskında rahibin öldürülmesiyle de bağlantısı bulunan terörist Temmuz ayında Fransa'nın Nice kentinde IŞİD militanı Muhammed Lahouaiej Bouhel'in bir TIR'la düzenlediği ve 86 kişinin hayatını kaybettiği vahşi saldırıyı överek sözlerine başladı. Kasım, Fransa'yı terk ederek Suriye'deki cihada katılmasının ardından yaşadığı hayatını anlattı. 

'NORMALDE BİR HAYVANIN BİLE KAFASINI KESMEK ZORDUR'

İngiliz Daily Mirror gazetesinin haberine göre, Avrupa'da örgütün gerçekleştirdiği pek çok terör eyleminde parmağı ve etkisi olduğu düşünülen Kasım, Amarasingam'ın, "Kafa keserken ne hissediyorsunuz?" sorusuna "Normal olarak bir hayvanın bile kafasını kesmek zordur. Ama Allah'a düşman olan birinin kafasını kesmek bir zevktir" cevabını verdi.

'FRANSA'DA YAKINDAN TAKİP EDİLİYORDUM, O NEDENLE KAÇTIM'

Daha önceden radikalleştiği için geçen yıla kadar Fransa'da sürekli polisler tarafından yakından takip edildiğini anlatan Kasım, "Sabahları koşuya çıktığımda iki polis sürekli uzaktan izliyordu. Farketmemem için saklanıyorlardı ama bu saçma durum her açıdan çok komikti" dedi.

EN ÇOK KEDİSİNİ ÖZLÜYOR

Kasım Suriye'ye geçme kararı almasıyla ilgili olarak da, "Her şeyi arkamızda bıraktık. Eşim ve küçük kızımla, cebimizde sadece 1500 euro ile Suriye'ye geldik. Ondan önce bir süreTürkiye'nin Gaziantep şehrinde yaşadık. En çok Gaziantep'te bırakmak zorunda kaldığım harika kedimi özlüyorum" dedi.

'SURİYE'YE GEÇMESİ ENGELLENİRSE KENDİ ÜLKELERİNDEKİ SALDIRILAR ARTAR'

"Fransa'da kalsaydım büyük bir saldırı hazırlardım. Oradayken de bunu düşündüm ama ailem korktu" ifadelerini kullanan IŞİD'li Kasım, Müslüman olmayan topraklarda yapılan en ufak bir saldırı bile Suriye'deki büyük bir saldırıdan daha önemli ve faydalı olduğunu söyledi. Batı ülkeleri ve Türkiye'nin aldığı yöntemler ile Suriye ve Irak'a yabancı savaşçıların geçmesini engellemenin ters tepeceğini de belirten Kasım, "Savaşçıların geçişini engellemek sadece geldikleri ülkelerdeki saldırıların sayısını artırmaktan başka bir işe yaramaz" dedi.

Çok Okunanlar

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

İlgili Haberler

Dünya

Almanya'da patlama: Çok sayıda yaralı var

Dünya

Esad: Cihatçılar yenilince Batı, 'kimyasal' yalanlarına başvuruyor

Dünya

İsrail'den Suriye'ye Patriot füzesi!

Dünya

Suudi Arabistanlı kadınlar ilk defa trafiğe çıktı

Dünya

Suriye'nin İdlib'deki insani koridoru için duyuru

Dünya

'Trump için çalışıyorsun' deyip restorandan kovdular

Dünya

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan tehdit: İran'a umarım askeri müdahale gerekmez

Dünya

Kendisiyle dalga geçen kocasını ve akrabalarını zehirledi!

Dünya

Etiyopya Başbakanı'na miting sırasında el bombası attılar

Dünya

Zimbabve'de mitingde patlama

Dünya

OPEC ile Rusya arasında petrol üretimi görüşmesi

Dünya

Alman Şansölye "Merkel" zorda!