unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Kan anonsu' yaptı, provokatörlük'ten yargılanıyor!

10 Ekim Katliamı sonrası “kan anonsu' yaptığı için dönemin Sağlık Bakanı Müezzinoğlu tarafından hedef gösterilen Haber Sen MYK üyesi Korhan Rüzgar hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Birgün'den Burcu Cansu'nun haberine göre, Rüzgar hakkında, "Kamu görevini usulsüz üstlenilmesi" suçlaması ile açılan davanın ilk duruşması yarın Ankara 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

MÜEZZİNOĞLU HEDEF GÖSTERDİ

10 Ekim Katliamı sonrası dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara Numune Hastanesi önünde “kan anonsu' yapan KESK’e bağlı Haber Sen MYK üyesi Korhan Rüzgar'ı, 'provokatör" diyerek hedef göstermesinin ardından Mart ayında soruşturma başlatıldı. Savcılık, hakkında soruşturma başlattığı Rüzgar'ı 'halkı galeyana getirmek, korku ve kargaşa yaratmayı hedeflemek' ile suçladı.

İLK DURUŞMA YARIN

'Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit' ve 'görevi kötüye kullanma' suçlamaları ile ilgili takipsizlik kararı verilen Rüzgar hakkında, kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi ile ilgili dava açıldı ve yargılama süreci başlatıldı. "Kamu görevini usulsüz üstlenilmesi" suçlaması ile açılan davanın ilk duruşması yarın Ankara 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 10.50’de görülecek.

'DAVANIN TAKİPÇİSİ OLALIM'

Yarın görülecek ilk duruşmaya çağrı yapan Haber Sen Merkez Yönetim Kurulu tarafından, “MYK üyemiz Rüzgar saldırı sırasında alanda bulunuyordu. Yüzlerce insanın ölümüne ve yaralanmasına tanık olan üyemiz bir şeyler yapabilmek için, hastane önüne gitmiştir. Hastane önünde toplanan kalabalıktan kaynaklı ambulansların hastaneye girememesi üzerine hastaneden çıkan görevliler, MYK üyemizin elinde megafonu görünce, yolun açılması için anons yapmasını istemişlerdir. Bu talep üzerine Rüzgar yolun açılması ve kan ihtiyacı için megafon ile anons yapmıştır. Olayın olduğu tarihte Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu, televizyonlarda ve açılış törenlerinde yapmış olduğu konuşmalarda Rüzgar’a yönelik 'provokatör’ ifadelerini kullanmıştır. Bu akıllara durgunluk veren davanın takipçisi olalım.'

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

İlgili Haberler

Politika

Üsküdar Belediyesi'nden İyi Parti mitingine engelleme

Politika

Pazar günü göreceğiz, “TAMAM” mı, “devam” mı | Nahit Duru yazdı...

Politika

Kemal Kılıçdaroğlu TELE1'de konuştu: İlk kez demokratik yollarla diktatör devrilecek

Politika

Muharrem İnce CHP'yi ikiye katladı: Dip dalga geliyor

Politika

İnce'nin mitingine İnternet sansürü! 

Politika

İnce'nin İzmir mitingine büyük katılım: Kaç kişi oradaydı?

Politika

Erdoğan'ın seçim şovu: Bitmeyen havalimanına indi

Politika

Demirtaş'tan Twitter'da e-miting

Politika

Bakan Soylu'dan CHP'lilere tehdit

Politika

Muharrem İnce: Düşünüyorum, Erdoğan ortaokul diploması var mı?

Politika

Reza Zarrab sokakta böyle görüntülendi

Politika

Bülent Arınç'ın damadına bir şok daha