unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Karar yazarı Mehmet Ocaktan: Halk iradesine dokunanı not eder

Bir dönem Akşam Gazatesi Genel Yayın Yönetmenliği görevinin yürütüen, Karar yazarı Mehmet Ocaktan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun istifaya ettirilmesi, Binali Yıldırım'ın AKP Genel Başkan adayı olması ve hükümetteki yeni değişikliklere ilişkin, "Halk iradesine dokunanları not eder, günü geldiğinde cevabını verir" dedi. "Halk sabırlıdır, feraset sahibidir, bilir ki o gün mutlaka gelecektir" ifadesini kullanan Ocaktan, "Unutmayalım, 2002 yılında Tayyip Erdoğan’ı toplumun gönlünde var eden, 2014 yılında Davutoğlu’nu Genel Başkanlığa taşıyan dalga hangi dalga ise, bundan sonra AK Parti’nin geleceğini de aynı dalga inşa edecektir" ifadesini kullandı. 

Ocaktan'ın Karar'daki yazısından bir bölüm şöyle: 

Evet, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 49.5 gibi emsalsiz bir başarı hikayesinin üzerinden sadece 6 ay geçmesine rağmen bir Başbakan, o eski Türkiye’de kaldığını sandığımız 'andıç’ yöntemleriyle Başbakanlık’tan ayrılmak zorunda bırakılmışsa kimse bunun mantıki bir açıklamasını yapamaz.

Nitekim yapılamıyor da... Şu ana kadar bir yetkili çıkıp, “Davutoğlu şu şu başarısızlıklarından dolayı Başbakanlığı bırakmak zorunda kalmıştır' meyanında bir açıklama yapmadı, yapamadı. Artık bu yakışıksız durum, halkın takdirine ve ferasetine bırakılmıştır.

AK Parti’ye gönül veren insanlar her ne kadar bu olup bitenlere bir anlam veremeseler de artık fiili bir durumla karşı karşıyayız. Ve dün itibarıyla koordinatları başkanlığa ayarlı yeni bir dönem başladı. AK Parti’nin Genel Başkan adayı Binali Yıldırım... Pazar günkü kongrede sadece formalite yerine getirilmiş olacak.

AK Parti’de şu ana kadar yazılmış bütün sayfalar kapatılıyor ve rengi, kokusu farklı bir sayfa açılıyor. Yeni dönemi hep birlikte yaşayarak göreceğiz. Ancak siyasi tarihimiz şahittir ki, halkın iradesi üzerinde ne zaman 'mühendislik projeleri’ uygulanmışsa sonu hep hüsranla sonuçlanmıştır.

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Medya

Gazeteci Çiğdem Toker'in davası ertelendi

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar

Medya

TELE1'in borçları gerekçe gösterilerek yayını kesilmişti: D-Smart yayınları yeniden açıldı!

Medya

D-Smart TELE1'in yayınlarını durdurdu

Medya

Facebook'ta skandal hata