unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kayyımlar göreve başladı

Hakkari Belediyesi eşbaşkanı Başkan Fatma Yıldız, belediye önünde yaptığı açıklamada "Belediyeye bir vali yardımcısı atamışlar. Bu, iradeye yapılmış bir darbedir" dedi. Kayyım atanan belediyeler önüne çok sayıda polis yerleştirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında bu sabah belediyelere kayyım ataması gerçekleştirilen Erzurum’un Aşkale ve Hınıs, Muş’un Bulanık, Ağrı’nın Diyadin ile Iğdır’ın Tuzluca ilçesi ve Hoşhaber beldesinde polis güvenlik önlemleri aldı.

ÇOĞU KAYMAKAM

Erzurum’da bir süre önce FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olduğu iddiası ile gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan Aşkale ilçe Belediye Başkanı AK Partili Enver Başaran’dan boşalan koltuğa Belediye Meclis üyelerinin seçimi ile Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Şenol Polat getirilmişti. Bakanlık, Polat’ı kayyım olarak yeniden görevlendirirken, DBP’li Hınıs İlçe Belediyesi’ne Kaymakam Bülent Ay kayyım olarak atandı. DBP’li Iğdır’ın Tuzluca Belediyesi’ne Kaymakam İbrahim Civelek, Hoşhaber Beldesi’ne Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, Ağrı’nın Diyadin Belediyesi’ne Kaymakam Mekan Çeviren, Muş’un Bulanık Belediyesi’ne de Kaymakam Ömer Şahin kayyım olarak getirildi.

'DEMOKRASİ İLE GELDİK, ÖYLE GİDECEĞİZ’

Bugün saat 10.30’da Tuzluca Belediyesi önünde bir basın açıklaması yapan Belediye Eş başkanları DBP’li Mehmet Gültekin ve Neşe Gülcan, demokrasi ile geldiklerini ve demokrasi ile gideceklerini söyledi. Halkın iradesi ile başkan seçildiklerini ancak bu yolla burayı terk edeceklerini belirten Neşe Gülcan, “Demokrasi nöbeti tutanları şimdi gerçek demokrasi nöbetine davet ediyoruz. Haklarımız ihlal edilmiştir' dedi. Atanan kayyımlar belediye binalarına gelerek görevi aldı.

Çok Okunanlar

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

İlgili Haberler

Güncel

YSK'ya giden yollar kamyonla kapatıldı

Güncel

Saadet Partisi'nden ilk seçim açıklaması

Güncel

AKP'li anketçiden son çırpınışlar

Güncel

DHA, Erzurum'da öldürülen İyi Partiliyi 'Kan davası' diye gördü

Güncel

İHD'den il il seçim ihlalleri raporu

Güncel

Hürriyet seçim usulsüzlüklerini görmedi

Güncel

Urfa'dan sonra Erzurum'da da toplu oy kullanımı

Güncel

AKP'den sahte müşahit kartları

Güncel

Ahmet Şık, yürüyemeyen kadını sandığa taşıdı

Güncel

Bu mahallede oy verme işlemi 30 dakika sürdü

Güncel

Bakırköy'de seçim günü elektrik kesintisi

Güncel

HDP adaylarından Suruç çağrısı