unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

KCK: Varlık ve yokluk savaşında seferberlik ilan ediyoruz!

KCK, son dönemde HDP, DBP tutuklamaları ve operasyonlara ilişkin bir açıklama yaptı. KCK açıklamasında "AKP iktidarı MHP ile birlikte hegemonik otoriter soykırımcı sistemin kurucu aktörleri olma amacıyla bir ittifak kurmuşlardır. Şu anda Türkiye'deki tüm politikaları yönlendiren bu ittifaktır" denildi.

ANF'nin haberine göre, "Buna karşı yapılması gereken, seferberlik anlayışıyla topyekun direniş içinde olmaktır. Artık tüm Kürtler bir var olma yok olma savaşı içinde olduklarını görmeli ve bu temelde topyekun bir direniş için seferber olmalıdırlar" ifadelerine yer verilen açıklamadan bir bölüm şöyle:

15 Temmuz darbe girişimi, Kürt sorununun çözümsüzlüğünün yarattığı bir darbe olduğu gibi, AKP iktidarının 15 Temmuz darbesini gerekçe yaparak darbe içinde darbe yapması da Kürt sorununun çözümsüzlüğüyle ilgilidir. Nitekim 20 Temmuz’da ilan edilen Olağan Üstü Hal ile esas savaşın Kürt halkına karşı yürütüldüğü bir daha gözler önüne serilmiştir. İktidar kavgası olan darbe girişimi bastırıldıktan sonra, bu darbe bahane edilerek Kürt demokratik güçlerinin tasfiye edilmesi ve bu temelde soykırım saldırılarının arttırılması esas amacın ne olduğunu ortaya koymuştur.

Kürt Özgürlük Hareketi, topyekun soykırım saldırısının başladığı 24 Temmuz 2015’den bu yana saldırılar ne kadar ağır olursa olsun fedaice direnmektedir. Bundan sonra da şehitlerimizin izinde fedaice direnilecektir. Kürt halkı ve demokrasi güçleri bunu çok iyi bilmeli ve bu direnişin başarısı için üzerine düşenleri yapmalıdır. Kürt halkı ve tüm demokrasi güçleri artık böyle bir faşist devletle birlikte yaşanılamayacağını görmeli, örgütlü toplumsal yaşamını geliştirerek bu devletten kopup demokratik Türkiye'nin kurucusu olarak mücadeleyi yükseltmelidir.

Soykırım saldırısı karşısında var olma yok olma savaşı yürütmekteyiz. Bu süreç kesinlikle Kürt’ü yok etme saldırısına karşı var olma direnişi olarak görülmelidir. Bu nedenle önümüzdeki yıl bir seferberlik süreci olarak ele alınmalı, mücadeleye bu ruhla katılınmalıdır.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

Seçim günü o seferler ücretsizler

Güncel

Sağlık emekçileri 'şiddete hayır' dedi

Güncel

Suruç olayları Meclis gündemine taşındı

Güncel

Saadet Partisi mitinginde ateş açıldı

Güncel

Gülen'in yeğeni: 'FETÖ'yü terör örgütü olarak kabul etmiyorum'

Güncel

Baykal ilk defa seyyar sandıkta oy kullanacak

Güncel

Sahipli kedi vahşice öldürüldü

Güncel

HDP'li adayın evine silahlı saldırı

Güncel

Saadet Partili kadınlar: İslamiyet bitmiş, ‘Tayyibizm' başlamış

Güncel

Yenilenen Karaköy İskelesi'nde seferler başladı

Güncel

Bir tepki de Yavaş'tan: Ankara'nın sahtekarlıkta uzman kişisi

Güncel

İyi Partili Türkkan: Bunu Ankara'nın eski kaşarı yapar