unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kemal Kılıçdaroğlu dokunulmazlık 'kavgası'na son noktayı koydu

HDP’nin dokunulmazlıklarla ilgili değişikliğin Anayasa Mahkemesi’ne taşınmasına ilişkin teklifine Kılıçdaroğlu’nun, milletvekillerini uyararak, “HDP’nin başvurusuna imza vereni partiden atarım' restini çektiği öğrenildi.
 
Parti olarak değişikliği Anayasa Mahkemesi’ne götürmeyeceklerinin de altını kalın çizgilerle çizen Kılıçdaroğlu’nun, “Ancak fezlekesi olan arkadaşlar Anayasa Mahkemesi’ne bireysel olarak başvuru haklarını kullanabilirler. Başvuru için hukukçu arkadaşlarımız dilekçe hazırlıyorlar. Bu konuda o arkadaşlarımıza her türlü desteği vereceğiz' dediği bildirildi.

BAYKAL’A SAHİP ÇIKTI
İzmir Milletvekili Musa Çam’ın, 7 Haziran seçimlerinden sonra Meclis Başkanlığı yarışına katılan eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın adaylıktan çekilmemesini eleştirerek, “Bugün yaşanan tablonun sorumlusu' olarak ilan etmesine de yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Meclis Başkanlığı seçiminde Sayın Baykal’ın bir günahı yok. Hatta kendisi bana çekilmek istediğini aktardı. Ancak biz HDP’yi MHP’nin adayına destek vermesi konusunda ikna edemedik. Kaldı ki o zaman MHP Genel Başkanı’na başbakanlık teklifinde de bulundum. Ancak kabul etmedi. O zaman Meclis Başkanı HDP’nin, Hükümet ise MHP’nin tutumu yüzünden kurulamadı. Yoksa Deniz Bey’in bir suçu yok' ifadesini kullandığı öğrenildi.

İNCE’YE MİTİNG ELEŞTİRİSİ
Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin Balıkesir’de düzenlediği “Laiklik ve Demokrasi Mitingini' de eleştiren Kılıçdaroğlu’nun, “Partinin kurumsal kimliğinin dışında miting yapılması doğru değil. Bundan sonra bu tür hareketlere izin vermeyeceğiz. Miting yapılacaksa parti kimliği altında yapılır' uyarısında bulunduğu belirtildi.

Partide değişim ve olağanüstü kurultay çağrılarına da meydan okuyan Kılıçdaroğlu’nun, “Daha yeni kurultay yaptık. Orada kimse aday olmadı. Şimdi böyle bir taleple ortaya çıkmaları kabul edilemez bir davranıştır. Eğer gerçekten bu yönde bir talepleri varsa meydan meydan gezmelerine gerek yok. Tüzüğün belirlediği oranda imzayı toplasınlar, hemen kurultayı toplarız. Eğer kurultay için gerekli olan yüzde 10 imza şartı yüksek diyorlarsa, ben düşürmeye hazırım' çağrısında bulunduğu öğrenildi.
 
GEZMEK VE TV’YE ÇIKMAK İZNE TABİ OLACAK
Bazı milletvekillerin ve PM üyelerinin, yurt gezilerini de eleştiren Kılıçdaroğlu, “Bazı arkadaşlar ön seçimden geldiklerini belirtiyorlar. Ön seçimden gelmeleri disiplinsiz davranmalarına gerekçe olamaz. Kaldı ki bundan sonra bu arkadaşları ön seçime sokmayız. Böyle bir yetkimiz de var. Bundan sonra partiden izin almadan kimse gezmeyecek. Milletvekili arkadaşlar, Grup Başkanvekillerinden izin almadan televizyonlara çıkmayacak' yasağını da getirdi.

Kaynak: Düzgün Haber

Çok Okunanlar

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

İlgili Haberler

Politika

CHP'den TRT'ye suç duyurusu

Politika

ABD'de kullanılan oylar Türkiye'ye gönderildi

Politika

Seçime 5 gün kala İyi Parti'de istifa depremi

Politika

CHP'li Sezgin Tanrıkulu hakkında fezleke hazırlandı

Politika

HDP'nin seçim bürosuna silahlı saldırı

Politika

Kılıçdaroğlu: Hakkımı helal etmek için oy istiyorum

Politika

Tekin: Mutlaka bir başkan yardımcısı Kürt olacak

Politika

Hükümetten Menbiç açıklaması

Politika

Ahmet Şık: AKP çok pişman

Politika

Guardian'a konuşan Karamollaoğlu: İngiliz tipi sekülerizm istiyoruz

Politika

Hangi oylar geçerli, hangi oylar geçersiz sayılacak?

Politika

TSK'dan Kandil açıklaması