unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Gaffar Yakınca

Kuddusi Okkırdan Damata… FETÖ ile anlaşma tahliyesi mi?

04.05.2017 18:06

Kadir Topbaşın FETÖden yargılanan damadı, milyarder iş adamı Ömer Faruk Kavurmacı hastalık sebebi ile tahliye edilmiş. Baş ağrısı mı, mide yanması mı, basur mu yoksa daha ciddi bir şey mi artık her ne hastalığı varsa Allah acil şifa versin.

Kuddusi Okkır kanserdi. FETÖnün düzmece dosyalarındaki mabattan uydurma delillerle Ergenekonun kasası olmakla suçlandı. Tutuklandı. Her tahliye isteği Faruk Kavurmacı gibi adamların finanse ettiği FETÖnün yargıçları tarafından reddedildi. Son nefesini verene kadar tutukluydu. Güya Ergenekonun kasası olan adam, memleket tarihinin yazdığı en ağır zulmün kurbanlarından biri olarak beş parasız, bir deri bir kemik göçüp gitti.

Fatih Hilmioğlu, FETÖcü kumpasın ilk kurbanlarından biriydi. İnönü Üniversitesinin ahlak timsali Atatürkçü rektörü, iftiralarla hakaretlerle atıldığı hapiste hastalandı, tedavisi yapılmadığı için hastalığı karaciğer kanserine dönüştü. FETÖ yargıçları tüm tahliye taleplerini reddetti, tedavi süreci en adice hamlelerle engellendi, uzman hekimlere muayene olmasına izin verilmedi, uyduruk ağrı kesicilerle ölümü beklemeye mahkum edildi. Allahtan onu öldürmeyi başaramadılar, son anda kurtuldu.

Bunlar benim aklıma gelen iki örnek, Ergenekon ve benzeri FETÖ kumpaslarında parmaklıklar arkasında pek çok masum insan sağlığını kaybetti, zehirlendi, türlü alçaklıklarla ölüme sürüklendi, bazıları intihara sürüklendi. İktidarın başındaki kişi ben bu davanın savcısıyım diyordu, FETÖ medyası ile havuz medyası koro halinde cellatlara alkış tutuyordu. Şimdinin sözde FETÖ düşmanı AKP kalemşorları tutukluların haliyle alay ediyor, ailelerine hakaretler yağdırıyorlardı. Liberali, sözde solcusu, islamcısı, hepsi FETÖnün emir komutasında Atatürkçülere karşı bir nihai sefere çıkmışlardı. Sonuna kadar gidilsin diyenler mi, ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye geveleyenler mi, TVlerde gazetelerde sabah akşam alçaklığın, vicdansızlığın en güzide örnekleri sergileniyordu.

Ellerinde patladı. Evet kelimenin tam anlamı ile, bel bağladıkları ABD projesi ellerinde patladı. Projenin iki büyük aktörü arasında, sebebini hala tam olarak bilemediğimiz, sert bir kavga çıktı. Eski ortakları tarafından bir anda terör örgütü ilan edilen FETÖ işi silahlı darbe teşebbüsüne kadar vardırdı.

ABD aparatı FETÖnün ulaştığı boyut karşısında istisnasız herkes dehşete düşmüştü. Cumhurbaşkanının FETÖ ile mücadele hamlesi toplumun her kesiminden destek buldu. İddiaya göre devlet kendini FETÖden arındırıyordu.

Ancak Türkiye, referandum sürecine girdiğinde tuhaf şeyler olmaya başladı.

Önce Hakan Fidanın Katarda FETÖnün bazı üst düzey isimleri ile görüştüğü iddiası duyuldu.

Türkiyenin ABDye yönelik Fetullahın iadesi ısrarı yavaş yavaş azaldı, bu konu adeta unutuldu. Ardından Fırat Kalkanı operasyonu bir anda durduruldu.

Reza Zarrafın avukatlarının Ankaraya gelip cumhurbaşkanı ile görüştüğü ortaya çıktı. Avukatlar görüşmenin ABD ulusal çıkarlarını ilgilendiren bir konuda yapıldığını söylediler.

Ardından Halkbankın genel müdür yardımcısı New Yorkta tutuklandı. Altın kaçakçılığı, rüşvet, vs bir dolu iddia ortalığa saçıldı.

14 Nisan tarihinde ise esrarengiz bir olay meydana geldi, Pensilvanyadan kalkan ve operatörü gizli tutulan Gulfstream marka bir uçak direk uçuşla Ankara Esenboğa Havalimanına indi. Tesadüfe bakın, bu seferi ne için yaptığı bilinmeyen bu uçaktan TC Başbakanlık filosunda dört adet bulunuyordu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trumpla yapacağı görüşmede bir vatandaşı olarak Rezanın hakkını arayacağını söyledi.

İşte Faruk Kavurmacının tahliyesi ABDnin baskısı ile FETÖ ile AKPnin yeniden anlaştığı yönündeki bu tip söylentilerin ardından geldi. Bunca tuhaf veri ve söylentinin ardından, üstelik AKPnin daha önce bir başka terör örgütü PKK ile yaptığı çeşitli anlaşmalar da hala hafızalardayken akıllara FETÖ konusunu kapatmak için yumuşak bir geçişe mi başladılar sorusu geldi.

Ömer Faruk Kavurmacının hastalığı nedir? Silahlı terör örgütüne üyelik suçlaması ile 15 yıla kadar hapsi istenen bu adamın tahliyesine savcı itiraz etmişken hakim hangi gerekçe ile kararında ısrar etmiştir?

Ben başımızdakilerin yalancısyım, diyorlar ki büyük bir mücadele içindeyiz, acırsak acınacak duruma düşeriz Eğer gerçekten öyle ise devletin bu denli teyakkuzda olduğu bir dönemde bir zamanlar Ergenekon sanıklarından esirgenen bu fevkalade insani muamele basit bir yargı kararı olarak değerlendirilemez. Detaylarının kamuoyuna açıklanması gerekir.

Kuddusi Okkır, Fatih Hilmioğlu örnekleri ortadadır. Kavurmacının tahliye edilmesi kararı geçmişteki bu vakalar ile beraber düşünülmelidir. Okkırdan veya Hilmioğlundan daha ağır hangi durum sebebi ile Kavurmacı için tahliye kararı verilmiştir? Bu kararın normal karşılanmasının tek yolu son derece inandırıcı bir gerekçeye sahip olmasıdır.

Çünkü FETÖden yargılanan bir zenginin, üstelik de AKPli İBB başkanının damadı olan bir adamın, bir tür oldu bitti ile serbest bırakılması sadece devlet FETÖ ile anlaştı şüphesinin güçlenmesine yol açar.

 

 

 

Eğitim