unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kılıçdaroğlu: Gülen derhal iade edilmeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da 15 Temmuz akşamı Fethullahçı darbeciler tarafından bombalanan Özel Harekat Merkezi'ni ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Kılıçdaroğlu, "Vatan evlatlarımız şehit oldu onlara demokrasi şehidi diyoruz. Onları asla unutmayacağız. Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması, ortak bir dil oluşturması onların hayatlarını feda etmesi ile gerçekleşti aslında. Ordu içinde yuvalanan, paralel çete olarak ifade edildi ama, kamuoyu FETÖ olarak tanımlıyor. FETÖ terör örgütünün devletin içinde bu kadar yuvalanması, yapılanması üstelik silahlı kuvvetler gibi bir örgütün içinde bu ölçüde yuvalanması hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir tablo" dedi. 

Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ziyaret sırasında, "Silahlı Kuvvetlerimizin içerisine çöreklenmiş paralel çete unsurluları tarafından her biri, birer ton ağırlığında lazer güdümlü 2 tane füze atılmak suretiyle 43 tane özel harekat personelimiz burada şehit edildi. Bu özel harekat personelimiz, terör ile mücadeleden dolayı aylardır evinden uzakta olup birkaç günlüğüne istihbarat için buraya gelen arkadaşlarımızdı. Darbe girişimi ile birlikte kendilerine görev verildi. Göreve gitmek üzere buraya toplu olarak binanın önüne çıkmışlardı maalesef F-16'lardan atılan bombalar ile 43 şehit verdik. Türk polisi, dün olduğu gibi bugün de anayasamızın temel değerlerine bağlıdır. Hukuktan yanadır. Meşru otoritenin emridir" diye konuştu. 

FETHULLAH GÜLEN DERHAL İADE EDİLMELİ

15 Temmuz darbe girişimi gecesi havadan bombalanan Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ni ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada "Bu darbe girişiminin arkasında olduğu yönünde kuvvetli şüphe bulunan Fethullah Gülen derhal iade edilmelidir. Eğer kendisi bu iddiaları reddediyorsa, gelip yargı önünde hesap vermeli" dedi.

POLİS TEŞKİLATINI GÜÇLENDİRMEK VE ONLARA GÖZÜMÜZ GİBİ BAKMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

Şu ifade çok önemliydi, Anayasa'nın ruhuna sadık kalarak görev yapan polis teşkilatımız hepimizin gözbebeği olmak durumundadır. Onlar, biz bu ülkenin sokaklarında rahat gezelim diye yeri geldiğinde canını veren kardeşlerimizdir. Polis teşkilatımızı güçlendirmek ve onlara gözümüz gibi bakmak hepimizin ortak görevidir. 15 Temmuz'da yaşanan olay Türkiye tarihinde birden fazla ilki doğurdu.

ONLARI ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Birincisi demokrasiye, özgürlüklere ve hukukun üstünlüğüne bağlılık konusunda büyük bir ortak payda oluşturdu.  43 arkadaşımız, burada şehit oldu. Onlara demokrasi şehidi diyoruz, onları asla unutmayacağız. Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması, onların hayatlarını feda etmesiyle gerçekleşti.

"FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DEVLETİN İÇİNDE BU KADAR YUVALANMASI, DÜŞÜNÜLMELİ" 
Kılıçdaroğlu, "Yeri geldiğinde canlarını feda eden vatandaşlarımız, kardeşlerimizdir. Polis teşkilatımızı güçlendirmek onlara gözümüz gibi bakmak hepimizin ortak görevidir. 15 Temmuz akşamı yaşana olay, Türkiye tarihinde birden fazla ilki doğurdu. Bunlardan ilki demokrasiye bağlılık konusunda bütün Türkiye'de ortak payda oluştu. Vatan evlatlarımız şehit oldu onlara demokrasi şehidi diyoruz. Onları asla unutmayacağız. Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması, ortak bir dil oluşturması onların hayatlarını feda etmesi ile gerçekleşti aslında. Ordu içinde yuvalanan, paralel çete olarak ifade edildi ama, kamuoyu FETÖ olarak tanımlıyor. FETÖ terör örgütünün devletin içinde bu kadar yuvalanması, yapılanması üstelik silahlı kuvvetler gibi bir örgütün içinde bu ölçüde yuvalanması hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir tablo. Siyasi görüşümüz farklı olabilir ama tüm siyesi partilerin demokrasinin üstünlüğü, devletin liyakat esasına dayanması konusunda ortak bir tavır takınmaları çok önemli" açıklamasında bulundu. 

GÜLEN AKLANMAK İSTİYORSA TÜRKİYE'DE YARGILANMALI

Umarım önümüzdeki günlerde siyasi partiler bir araya gelirler ve bu sorunu çözmüş oluruz. Fethullah Gülen'in kesinlikle Türkiye'ye iade edilmesi lazım. Ben aklanmak istiyorum diyorsa, Türkiye'de yargılanmalıdır. Fethullah Gülen'in Türkiye'ye teslim edilmesi gerekiyor."

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'dan koalisyon açıklaması

Politika

Başbakan Yıldırım'dan Kandil açıklaması!

Politika

TSK'dan Menbiç açıklaması

Politika

Erdoğan: Parlamenter demokrasi diye bir şey söz konusu değil

Politika

Çevirmene ‘terör propagandası' davası

Politika

Karamollaoğlu'ndan AKP'ye: İstifa için adaylarımıza baskı var, acınacak haldesiniz

Politika

HDP'den Diyarbakır'da büyük miting

Politika

Ahmet Şık'tan Erdoğan'a: 'Hiç utanmadan “çözüm sürecini HDP bitirdi” diyor

Politika

Meral Akşener: Bunları onlara yedireceğiz!

Politika

Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce iktidarın dengesini bozdu

Politika

Erdoğan ses kaydıyla oy istiyor!

Politika

F-35'leri teslim alacak Türk heyet ABD'ye ulaştı