unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kılıçdaroğlu: Terörün ulusal sorun olduğunu söyleyen bir partiyiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Terör biteceği yerde terör azgınlaştı. Neden? Eğer siz bir devleti gayrimeşru bir organla muhatap ederseniz, Birleşmiş Milletler'de tanınan bir devleti, anayasası olan bir devleti, parlamentosu olan bir devleti, hukukun üstünlüğüne inanan bir devleti gayrimeşru bir organla muhatap ederseniz, bugünkü tabloyu yaratırsınız." dedi.

Antalya'da temaslarını sürdüren Kılıçdaroğlu, Turizm Bölgesi Kundu'da bir otelde düzenlenen partisinin "Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kritik bir süreçten geçtiğini belirtti.

Türkiye'deki yaşanan terör sorunu nedeniyle, demokrasi, insan hakları, basın özgürlüğü açısından kaygıları sadece CHP'nin bütün dünya taşıdığını ifade eden Kılıçdaroğlu, bütün uygar dünyanın "Türkiye'de ne oluyor" diye kendisine soru sorduğunu aktardı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu koşulların oluşturduğu bir atmosferde Antalya'da hep birlikteyiz. Sorun artık bir Türkiye sorunudur. Sorunun çözümü konusunda görevi üstlenen organ sadece CHP değil, Türkiye'nin aydınlık geleceğini düşünen bütün organların ortak hareket etmesi gereken bir süreçtir ve soruna böyle bakmak gerekir." diye konuştu. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, terörden en çok şikayet eden partilerden biri olduklarını belirterek, şu görüşlerini paylaştı:

"Terörün bir siyasal partinin çözeceği bir olay olmanın ötesinde çözülmesi gerekin milli bir mesele, ulusal sorun olduğunu söyleyen bir partiyiz. Bir partinin tek başına çözebileceği bir şey değil, bütün siyasi partilerin bir araya gelip çözebileceklerini bir sorun olduğunu söyleyen bir partiyiz.  Eğer bunu yapabilirsek, Türkiye'de terörü sonlandırabiliriz. Ama terörü çözerken aklı ve mantığı kullanacağız.  Başka ülkeler bu sorunu nasıl çözüyorsa gidip öğreneceğiz. Aynı yolları ve yöntemleri bulmaya çalışacağız. Bizim üstümüze düşen bir görev varsa o görevi de yerine getireceğiz. Bunu açıkça ifade ettik ama terör biteceği yerde terör azgınlaştı. Neden? Eğer siz bir devleti gayrimeşru bir organla muhatap ederseniz, Birleşmiş Milletler'de tanınan bir devleti, anayasası olan bir devleti, parlamentosu olan bir devleti, hukukun üstünlüğüne inanan bir devleti gayrimeşru bir organla muhatap ederseniz, bugünkü tabloyu yaratırsınız. Defalarca söyledik, 'Bunu yapmayın, bu yanlıştır. Bir devleti gayrimeşru bir organla muhatap edemezsiniz' dedik. Bizi dinlemediler. 'Biz bildiğimizi yapacağız, biz sorunu çözeceğiz' dediler. Sorunu çözün, ilk başta ben gelip sizi tebrik edeceğim dedim ama bu yöntemle, bu sorunu çözemezsiniz, dedik. Bugün geldiğimiz nokta çözemediler."

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'dan hileli seçim sonrası balkon konuşması

Politika

Binali Yıldırım'dan balkon konuşması

Politika

Başbakan Yardımcısı Akdağ: Bu gece FETÖ ve PKK üzüldü

Politika

YSK Başkanı Güven: Erdoğan'ın geçerli oyların salt çoğunluğunu aldı

Politika

İşte AKP'nin vekil çıkaramadığı iki il

Politika

Ahmet Şık'tan sonuçlara ilişkin ilk açıklama

Politika

İstanbul'da seçilen milletvekillerinin tam listesi

Politika

Çalışma Bakanı'ndan tehdit gibi açıklama

Politika

Cizre'de HDP'lilere polis müdahalesi

Politika

Karamollaoğlu: Yanlışlarını söyleriz ama onları asla düşman olarak görmeyiz

Politika

Berberoğlu cezaevinden milletvekili seçildi

Politika

CHP adayı Abdüllatif Şener meclise girebildi mi?