unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kılıçdaroğlu’na 'hakaret’ davası açan Erdoğan, son bir haftada söylediklerinin farkında mı?

ABC Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, başbakan olduğu 2013 yılında MİT tarafından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Rıza Sarraf’ın usulsüz ticari işlemler yaptığı, bu sebeple ABD’de tutuklanabileceği ve hükümetle yakın ilişkilerinin AKP’nin aleyhine kullanılabileceği yönünde bilgi verildiğini açıklamasının üzerine Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Bu suç duyurusunu değerlendiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise Kılıçdaroğlu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla soruşturma başlattı.

Halbuki Erdoğan, Kılıçdaroğlu hakkında sıkça çok ağır hakaret içerikli sözler kullanmıştı. CHP’nin siyasi eleştirilerine üst üste “hakaret' davası açan yargı ise Erdoğan’ın bu hakaret içerikli sözlerine karşı sessiz kalmıştı.

İşte Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu hakkında sadece son bir haftada söylediği hakaret içerikli sözler:

'KARİKATÜR TİPLİ ZAT, MANDA DERİSİ GİBİ YÜZÜ VAR’
-29 Kasım tarihli konuşmasında Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu için, “Karikatür tipli zat, manda derisi gibi yüzü var. Rezil kepaze oldun' ifadelerini kullanmıştı.Kılıçdaroğlu’nun başkanlık yaptığı CHP’yi de “Ana hıyanet partisi' olarak nitelemişti.

Erdoğan’ın o konuşmasında Kılıçdaroğlu’na yönelik şu ifadeler yer almıştı: "Ana muhalefet bunun yükünü daha fazla çekemez. Çünkü bunun adı ana hıyanettir... Bu zatın başında olduğu CHP kayıptır. Bazı milletvekillerinin de yurt dışında ülkemiz aleyhindeki davalara belge bilgi taşıdığını gayet iyi biliyoruz. Kimi zaman kendileri kullanan kimi zaman yurtdışına götüren bu kişilerin ihanetlerinin hesabı mutlaka sorulacaktır. Bu sefil durum bizim işimize geliyor ama ülkemiz adına üzülüyoruz. İnsan mindere çıktığı zaman az buçuk eline gelebilecek, dengi sayılabilecek bir rakip görmek istiyor. Karşınızda bir karikatür tipli birini buluyorsunuz... İddia edildiği gibi yurt dışına giden tek kuruş yok. Bu zatın söylediği yalan mı? Yalan. Bir kez daha müfteri durumuna düştü mü? Düştü. Yüzü kızaracak mı? Hiç sanmıyorum. Kendisinde manda derisi gibi yüz var."

'MÜPTEZEL, CİBİLİYETİNİN GEREĞİNİ YAPIYOR’
-28 Kasım tarihli konuşmasında Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu için “Müptezel, cibiliyetinin gereğini yapıyor' gibi ifadeler kullanmıştı.

Erdoğan’ın o konuşmasında Kılıçdaroğlu’na yönelik şu ifadeler yer almıştı: “Biz ne kadar kucaklayıcı olmaya çalışıyorsak ana muhalefet partisinin başındaki zat da işi üzülerek söylüyor ki müptezelliğe vurdu... Rabia işaretini terör örgütü simgesi sanacak kadar gözü perdelenmiş, beyni sulanmış bir zat var... CHP bu zat eli ile hızla ana muhalefet partisi olmaktan çıkıp ana hıyanet partisi konumuna doğru sürüklenmektedir... Son saldırılarıyla ilgili olarak ailece tazminat davamızı 1.5 milyon lira olarak açıyoruz. Sonuna kadar bu işin takipçisiyiz. Biz buna yönelik bir çizgi çekmiştik ama anlamadı. Çünkü, cibiliyet meselesi bu. Cibiliyetinin gereğini yapıyoruz.'   

EMNİYET'TE ÖZEL MASA KURULMUŞTU
Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı döneminde "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamalarında patlama yaşandı. Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan en ufak siyasi eleştirilere anında hakaret davası açılıp hapis ve tazminat cezaları verilmişti. 

Önceki gün ise Emniyet tarafından "Devlet büyüklerine hakaret" ve "Dine hakaret" konularıyla özel olarak ilgilenecek bir masa kurulmuştu.

 

 

 

 

 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

İlgili Haberler

Güncel

24 Haziran seçimlerini izlemeye gelen gözlemci gözaltına alındı

Güncel

Ankara'da 'Vikingler' operasyonu

Güncel

İstanbul'da otele terör operasyonu

Güncel

İyi Parti milletvekili adayı hayatını kaybetti

Güncel

Yaralı askerden acı haber geldi!

Güncel

Erdoğan posteri sosyal medyanın diline düşünce kayyum yazıyı kaldırdı

Güncel

Kamyon, mescide girdi: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Türkiye ilk F-35'ini teslim aldı

Güncel

Athena Gökhan'dan 'İnce' açıklaması

Güncel

Erciyesspor'dan Erdoğan'a seçim otobüsü

Güncel

İddiaya göre IMF Türkiye için acil durum grubu oluşturdu

Güncel

Ayı saldırdığı kişiyle uçurumdan düşüp öldü