'170 BELEDİYE BAŞKANININ YURTDIŞINA ÇIKIŞINA İZİN VERİLMEDİ'

186 belediye başkanı. Bunların içinde AK Parti, CHP, MHP ve HDP’li. 112’si AK Parti’li belediye başkanı yurt dışına çıkış istemiş, bunlardan 170'inin başvurusu kabul edilmemiş. Bütün belediye başkanlarıyla ilgili yurt dışı seyahatlerinin gözden geçirildiği bir durum söz konusu. Ortamın hassasiyetinden istifade ederek olmayan konuları varmış gibi göstermenin anlamı yok.''CHP BİLDİRİSİNE YANIT'

Kurtulmuş, bir gazetcinin CHP'nin yayınladığı bildiriye ilişkin yaptığı açıklamaya 'Keşke böyle bir birdiri yazmasalardı' diye cevapladı.

Kurtulmuş: 10 TSK mensubu şehit oldu:

 

'ADİL ÖKSÜZ BİR GÖLGE'

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Adil Öksüz’ün ardından Kemal Batmaz'ın isimleri 'bir numara' olarak gündeme gelirken, Numan Kurtulmuş konuya ilişkin, “Darbenin 1 numarası kim?' diye sorulan Kurtulmuş, şunları söyledi: “Bir numaranın bu isimler olmadığı kanaatindeyim. Bir bilgim olduğundan değil siyasi tecrübemden geldiğim sonuç şu: Adil Öksüz bir gölgedir. Gölge sahaya konuldu, hepimiz gölge üzerinde konuşuyoruz. Şimdi demek ki başka bir gölgeye ihtiyaç var. İşin göbeğinde oldukları aşikar ama darbenin bütün planlaması bu adamlardan mı çıktı, hiç de öyle olduğunu düşünmüyorum.' ifadelerini kullandı.

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kurtulmuş: 10 TSK mensubu şehit oldu!

Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. Çankaya Köşkü'nde toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklama yapıyor.

Fırat Kalkanı harekatı kapsamında 173 köy IŞİD'den temizlendiğini belirten Kurtulmuş'un açıklamalarının satır başları şöyle: Önümüzdeki dönemlerde belediyelerin kaynaklarının artırılması için yapılacak düzenlemeler gözden geçirildi.Türkiye bir taraftan Suriye'deki gelişmeler bir taraftan Irak'taki gelişmelerle yakından ilgilidir ve ilgili olmak zorundadır. Türkiye sahadaki tüm gelişmeleri takip ediyor. Fırat Kalkanı önemli bir operasyondur. 75 günde 173 köy DAEŞ'ten temizlenmiştir. Fırat Kalkanı Harekatı'nda El-Bab'a 12 kilometre kadar yaklaşıldı.

"NİHAT AKDOĞAN HAKKARİ'DE YAKALANDI"

Gece 12:30 sırasında başlatılan HDP’lilere operasyonlarla gözaltına alınması süreci. 15 milletvekili hakkında yargıdan yakalama kararı var. 12 kişi ilk anda yakalanmıştır. 9’u hakkında mahkemeler daha sonra tutuklama kararı vermiş, 3 milletvekili denetimli serbestlikle serbest kalmıştır. 3 milletvekili firari durumda, 2’si yurt dışındadır. Nihat Akdoğan Hakkâri girişinde yakalandı. İki kişi firari durumda.

HDP’li milletvekilleri parlamento çalışmalarına katılır mı, katılmaz mı. Kendilerinin bileceği iştir. Sizler halkın oyuyla seçildiniz. TBMM’ye geldiniz. Milletin iradesiyle parlamentoya gelenlerin milletin iradesine saygı göstermesi lazım. Kendilerine oy veren vatandaşların kendilerinden talebidir. Dileriz ki bu talepleri göz önünde bulundururlar.

Hukuki sürecin HDP’nin tüzel kişiliğine karşı yapılmış bir işlemmiş gibi sunulmasını doğru bulmuyoruz. Biz partilerin kapatılmasını doğru bulmayız. Her bir kişiyle ilgili dosya ayrı devam edecektir."170 BELEDİYE BAŞKANININ YURTDIŞINA ÇIKIŞINA İZİN VERİLMEDİ"

186 belediye başkanı. Bunların içinde AK Parti, CHP, MHP ve HDP’li. 112’si AK Parti’li belediye başkanı yurt dışına çıkış istemiş, bunlardan 170'inin başvurusu kabul edilmemiş. Bütün belediye başkanlarıyla ilgili yurt dışı seyahatlerinin gözden geçirildiği bir durum söz konusu. Ortamın hassasiyetinden istifade ederek olmayan konuları varmış gibi göstermenin anlamı yok.""CHP BİLDİRİSİNE YANIT"

Kurtulmuş, bir gazetcinin CHP'nin yayınladığı bildiriye ilişkin yaptığı açıklamaya "Keşke böyle bir birdiri yazmasalardı" diye cevapladı.

Kurtulmuş: 10 TSK mensubu şehit oldu:

 

'ADİL ÖKSÜZ BİR GÖLGE'

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Adil Öksüz’ün ardından Kemal Batmaz'ın isimleri "bir numara" olarak gündeme gelirken, Numan Kurtulmuş konuya ilişkin, “Darbenin 1 numarası kim?' diye sorulan Kurtulmuş, şunları söyledi: “Bir numaranın bu isimler olmadığı kanaatindeyim. Bir bilgim olduğundan değil siyasi tecrübemden geldiğim sonuç şu: Adil Öksüz bir gölgedir. Gölge sahaya konuldu, hepimiz gölge üzerinde konuşuyoruz. Şimdi demek ki başka bir gölgeye ihtiyaç var. İşin göbeğinde oldukları aşikar ama darbenin bütün planlaması bu adamlardan mı çıktı, hiç de öyle olduğunu düşünmüyorum.' ifadelerini kullandı.

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

Demirtaş, HDP'nin ikinci tur kararını açıkladı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Politika

CHP'de 12 vekile 'seçim güvenliği' görevi

Politika

Erdoğan: Askerimiz devriye gezmeye başladı

Politika

İnce'den Erdoğan'a: Bu topraklar böyle yalancı görmedi

Politika

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu: Adalet için ne gerekiyorsa yapacağım

Politika

İnce: Sağcı kazanacak, solcu kazanacak

Politika

YSK, yurt dışında oy kullanan seçmen sayısını açıkladı

Politika

Ankara-Isparta hattı 'Millet İttifakı' diyor

Politika

AKP'li yazardan seçim itirafı: Bıçak sırtı

Politika

Temelli TRT'de konuştu: 1 oy hiçbir zaman bu kadar önemli olmamıştı

Politika

Erdoğan'dan Menbiç açıklaması

Politika

Binali Yıldırım'dan Menbiç açıklaması