unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Kurtuluş Partisi Gençliği: OHAL Bahanesiyle Şeriat Propagandalarına Geçit Vermeyeceğiz!

Halkın Kurtuluş Partisi Gençliği İstanbul Üniversitesi'nde 'karma eğitime so' kampanyası başlatan yobazlara yanıt verdi.

Açıklama şu şekilde;

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri birkaç gün önce "O halde Karma Eğitime Son"  adlı, stantlarını dahi kız-erkek ayrı açtıkları bir imza kampanyası başlatmışlardır ve imza kampanyasına Değerleri İnşa, Adalet ve Erdem, İsar Öğrenci Topluluğu, Umran Öğrenci Topluluğu, Sahn-ı Seman, Siyer Araştırma, İlim ve Medeniyet, Fihi Ma Fih, Genç Görüş, İnsani Yardım, Edebi Gençlik, Genç Gönüllüler başta olmak üzere birçok kulüp ve topluluk desteğini belirtmiştir. Üstelik akıllarınca bu isteklerini bilimsel temellere dayandırmaya çalışmışlardır. Bilimsellikten kasıt; karma eğitim sistemi uygulanmayan okulların başarısının daha yüksek olduğunu iddia etmek. Karma eğitimin öğrenci başarısı üzerindeki olumsuz etkisi ile ilgili bilimsel araştırmaların yapıldığı, bu konu hakkında tecrübeler olduğunu iddia etmişlerdir.

AKP ve Fetullahçı Çetenin ganimet paylaşımında anlaşamamaları üzerine 15 Temmuz’daki kanlı hesaplaşmalarından sonra; AKP’nin zaferine zafer katıp, isteklerini daha kolay ve kanunsuz yapabilmesi için getirdiği olağanüstü hal ile bu örümcek kafalı yobazlar yıllardır bu kadar rahat dile getiremedikleri, çalışmasını yapamadıkları laiklik karşıtı propagandalarını apaçık yapmaya başladılar. Üniversitelerde yaptıkları bu çalışmalar, maalesef laiklik karşıtı propagandalarının sadece bir kolu.

Bildiğimiz üzere AB-D Emperyalistlerinin Ortadoğu ülkelerini parçalayıp kolayca sömürmek adına oluşturdukları Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ve bu proje çevresinde geliştirdikleri Yeşil Kuşak - Siyasal İslam planının bir ayağı Türkiye’de AKP ve Fetullahçı Çete gibi yerli satılmışlar üzerinden yıllardır uygulanmakta. Yazının başında belirttiğimiz olay, ayrıca bunun öncesinde, gericilerin kendileri için sorun olan şeylere karşı yaptıklarının hepsinin arkasındaki temel neden tam olarak bu projedir. Yani bu kampanyanın arkasında olanlar, temiz dini duygulara sahip emekçi halklarımız veya öğrenciler değil; Emperyalist baş haydutlar ve onların satılmış yerli uşaklarıdır.

Ne üzücüdür ki bu kampanyanın çalışmasını yapan üniversite öğrencileri(!) yüzleri kızarmadan karma eğitimin kadınlar için daha zararlı olduğunu yazmışlardır. Okulların eğitim-bilim yuvaları olduğunu unutup, kendilerinin erkeklerin dikkatini dağıtma unsuru olarak görmüşlerdir. Erkekler ise bir nevi kendilerinin potansiyel tacizci olduklarını, kadınların eğitim almalarına engel olduklarını imzalamışlardır. Hâlihazırda şeriatla yönetilen Afganistan’da, İran’da, Suudi Arabistan’da kadınların kaçı okuyabiliyormuş, doktora gidebiliyormuş veya en basiti dışarı çıkabiliyormuş sormak gerek.

Şeriat ortaçağdır ve biz ortaçağ karanlığına geçit vermeyeceğiz! Bu sebeple bu şeriatçı güruhun imza kampanyasına ve diğer tüm yaptıkları gerici eylemlere karşı olduğumuzu her zaman korkusuzca söylüyoruz. Gençliği, bu amansız hainleri alaşağı etmek için Kurtuluş Partisi Gençliği safında mücadeleye davet ediyoruz.

Zafer bizlerin olacak! 25.10.2016

 

Şeriat Ortaçağdır

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz

 

                                                             İstanbul Üniversitesi'nden

Kurtuluş Partisi Gençliği

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

FT: Erdoğan bu kadar zayıf nadiren görüldü

Güncel

TBMM'den Mimar Sinan açıklaması

Güncel

AKP'li yazardan sürpriz seçim kararı

Güncel

Ankara'da IŞİD operasyonu

Güncel

İstanbul Maslak'ta bir gökdelende yangın çıktı

Güncel

24 Haziran seçimlerini izlemeye gelen gözlemci gözaltına alındı

Güncel

Ankara'da 'Vikingler' operasyonu

Güncel

İstanbul'da otele terör operasyonu

Güncel

İyi Parti milletvekili adayı hayatını kaybetti

Güncel

Yaralı askerden acı haber geldi!

Güncel

Erdoğan posteri sosyal medyanın diline düşünce kayyum yazıyı kaldırdı

Güncel

Kamyon, mescide girdi: Ölü ve yaralılar var