unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Leman'dan yayım yasağına sert cevap!

Haftalık mizah dergisi Leman son sayısının kapağındaki karikatür nedeniyle polis kararıyla toplatıldı. Dün akşam saatlerinde ise bir grup saldırgan tarafından dergiye saldırı girişiminde bulunuldu. Saldırganlar sosyal medya hesapları üzerinden Leman’ı hedef göstermeye devam ederken AKP’ye ve Erdoğan’a yönelik eleştiriler ise darbe destekçiliği yönünde tanımlandı. Yıllardır Fethullahçı yapılanmaya dikkat çeken ve demokrat çizgisi ile bilinen derginin yazı işleri müdürlüğünü yapan Zafer Aknar oldukça çarpıcı ifadelerde bulundu. Aknar 'Yıllardır Fethullahçıları biz mi besledik orduya, istihbarata biz mi soktuk da şimdi bize darbe destekçisi deniyor’ dedi. Saldırı hakkında Birgün'den Can Uğur'a konuşan Aknar şunları söyledi:

Valla bir darbeden kurtulduk derken başka bir saldırıyla karşı karşıya geldik. Bu bizim için şaşırtıcı olmadı. Birilerinin de yönlendirmesiyle sanki Fethullahçı terör örgütünü biz kurmuşuz havası veriyorlar. Bunun kabul edilebilir bir tarafı bulunmuyor. Bizim onlarca bu tehlikeye işaret eden kapaklarımız çalışmalarımız var. Bunun nedeni aslında basit. Kendi ektiklerini biçiyorlar. FETÖ ektiler zehir biçtiler. Bu gidişat gidişat değil. Böyle devam ederse hayırlı bir sonuç çıkmaz. Saldırgan faşist bir grubun sabah 5’te dergiye gelip saldırı girişiminde bulunmalarının demokrasiyle ne ilgisi olabilir. Allah’tan o esnada dergide değildik.

"BİR ŞEY BİLDİKLERİ YOK"

Saldıranlar hakkında bilgi sahibi olup olmadıklarını sorduğumuzda ise Aknar şöyle yanıt verdi:

Dergiyi çok bildiklerini de zannetmiyorum. Tamamen güruh halinde hareket eden küçük bir grubun faşist bir girişimi diye tanımlıyorum bu saldırıyı. Çok kötü günler geçiriyoruz umarız genele yayılmaz. Resmi ağızların kullandığı saldırgan bir üslup var bu ekipler buradan da güç alıyorlar. 15 Temmuz’da korkunç bir badire atlattık bunun üzerine benzin dökmenin kimseye yarar getirmeyeceğini düşünüyorum.

"ONLAR BEBEYKEN..."

Yıllardır demokrasi ve insan hakları adına mücadele ettiklerini belirten Aknar darbecilik iddialarına ise sert yanıt verdi:

Bizim ömrümüz darbeyle mücadeleyle geçti. Arkadaşlarımız darbe tezgahlarında işkence gördü. Onlar bebekken biz darbelerle mücadele ediyorduk. Darbeyi savunmak gibi bir durum olabilir mi? Ama hoşumuza gitmeyen her şeyi de bir cadı avına dönüştürüp saldırı malzemesi yapmanın akla mantığa sığan bir tarafı yok. 12 Eylül’ün kimin önünü açtığını herkes gayet iyi biliyor. Biz mi soktuk Fethullahçıları orduya istihbarata!

İBRET-İ ALEM SAYISI

Aknar son söz olarak şöyle dedi:

Geri adım atma gibi bir durumumuz yok. Dergiyi yeniden basacağız. İbret-i alem sayısı çıkartacağız.

İşte yasaklanan Leman'ın kapağı:

leman-001.png

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Güncel

'Gerçek cani saklanıyor'

Güncel

Ali Koç tartışma yaratan o videoyu yayından kaldırttı 

Güncel

HDP standına saldırı: Suruç gibi yapacağız

Güncel

İstanbul'da yavru kediye tecavüz eden sapık tutuklandı!

Güncel

Ataşehir'de Halk Arenası'na saldırı girişimi

Güncel

Petrol boru hattında patlama

Güncel

Söylediği şarkıda 'Kürdistan' sözcüğü yer aldığı için tutuklandı

Güncel

Erdoğan bir anda hayvansever oldu çıktı | Nahit Duru yazdı...

Güncel

MHP'nin önemli isminden İnce'ye destek

Güncel

Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!

Güncel

Seçmeni, ''ezik insanlar'' diyerek aşağılayan AKP adayı özür diledi

Güncel

Demirtaş'ın seslendirdiği şarkıyı bu kez eşi Başak Demirtaş seslendirdi