unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Levent Gültekin: 'Dindar’ dediğimiz arkadaşlarımızın eliyle ülke yıkılıyor

Gazeteci yazar Levent Gültekin, Zaman gazetesine kayyum atanması haberleriyle ilgili,“Bu artık Cemaat meselesi olmaktan çıktı, Türkiye yıkılıyor. Acı olan, benim de ömrümü vermiş olduğum –neredeyse 30 yılımı verdim- dindar, İslamcı dediğimiz arkadaşlarımızın eliyle ülke yıkılıyor.' dedi.  

Zaman gazetesine destek ziyareti için gelenLevent Gültekin, bahçede toplanan Zaman okurlarına seslendi. Gültekin’in konuşmasından satır başları şöyle: 
“Geçmişte hem Zaman gazetesini hem de Cemaat’i çok eleştirmiş bir yazarım. Sonuçta bu ülkede yaşıyoruz. Hepimizin hataları olmuş olabilir. Fakat geldiğimiz nokta artık başka bir nokta. Yani bu bir Cemaat meselesi olmaktan öte. Türkiye’yi kaybediyoruz şu an. Türkiye, özgürlüğünü, yaşamını, huzurunu, insanlığını kaybediyor. Birkaç gün önce İMÇ, ondan önce Bugün, Samanyolu’nu kararttılar. Şimdi ise zaman. Türkiye akıl almaz bir noktaya doğru ilerliyor. Biz sadece gelip burada tepkimizi ortaya koyuyoruz. Acı olan, benim de ömrümü vermiş olduğum –neredeyse 30 yılımı verdim- dindar, İslamcı dediğimiz arkadaşlarımızın eliyle ülke yıkılıyor. Aslında yıkılmıyor, yıkıldı. Şu anda hepimiz enkazın altında kalmışız, nasıl nefes alırız diye onun mücadelesini veriyoruz. 
AK Parti’ye oy veren o tertemiz insanlara sesleniyorum; bu artık bir cemaat meselesi olmaktan çıktı. Bu bir ülke meselesi. Eğer siz elinizi vicdanınıza koymazsanız, eğer bu ülkenin yıkışına siz dur demezseniz hiç kimse durduramaz. Bu artık bir Cemaat meselesi değil, bunun altını özellikle çiziyorum. Cemaat meselesi olsaydı burada olmazdım. Bu Türkiye’nin varolma meselesi. Bütün özgür basın susturuluyor.' 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

İlgili Haberler

Medya

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Medya

Tutuklu gazeteci Doğan'a Gazetecilikte Cesaret Ödülü

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk tutuklandı

Medya

Gazeteci Çiğdem Toker'in davası ertelendi

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar