unnamed-010.gif

24257314_145708686196461_1413277131_n.png

darbeicindedarbegif.gif

unnamed-011.gif

Lice'de 2 asker şehit oldu

Güncelleme: 26.06.2016 11:49

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "İki kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış; derhal hastaneye sevk edilmelerine ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 09.45’te şehit olmuşlardır" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "26 Haziran 2016 Pazar günü Diyarbakır ili Lice ilçesi kırsalında devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış; derhal hastaneye sevk edilmelerine ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 09.45’te şehit olmuşlardır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz" denildi.

68152_45545_26062016172026_10.jpg

Şehitler memleketlerine uğurlandı

DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi kırsalında yürütülen operasyonlarda şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Şükrü Ceylan ve Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in naaşı, düzenlenen tören sonrası memleketlerine uğurlandı.

Lice İlçesi kırsalında yürütülen operasyonlar sırasında PKK'lıların ateş açması sonucu ağır yaralanarak, kaldırıldıkları hastanede şehit olan 2 askerin naaşı, düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. Diyarbakır Asker Hastanesi'nde düzenlenen törene Vali Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, askeri erkan ve polis amirleri katıldı.

Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Şükrü Ceylan ile şehit Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in naaşlarının ambulanstan alınarak katafalka bırakılmasıyla başlanan törende, 2 şehit için saygı duruşunda bulunuldu.

Özgeçmişleri okunan şehit Ceylan ve Aytemiz'in Ağrıdan geçici görevle gelerek, Lice'deki Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu'na katıldıkları belirtildi. 

Özgeçmişlerin okunmasının ardından şehit Ceylan ve Aytemiz için duaların okunmasının ardından şehit naaşları, katafalktan alınarak ambulansa konuldu. Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Şükrü Ceylan'ın naaşı memleketi Kırıkkale'ye, şehit Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in naaşı ise memelekti Rize'ye gönderildi.