unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Linç edilen Harp Okulu öğrencisinin ailesi: Çocuğumuz parça parça edilmiş!

Darbe girişimi gecesi sabaha karşı Boğaz Köprüsü’ne gönderilen askeri okul öğrencisi Murat Tekin’in ailesi yaşadıkları süreci anlattı.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Yusuf Özkan’ın haberine göre, 15 Temmuz darbe girişiminde sabaha karşı köprüye gönderilen ve boğularak öldürüldükten sonra boğazı kesilen Murat Tekin’in İzmir’deki ailesi katillerin bulunarak yargı önüne çıkarılmasını istiyor. Anne Şevkiye Tekin, “Çocuğum mezarında rahat değil, eminim. Biz de burada rahat değiliz. Tek isteğimiz, gerçeğin ortaya çıkarılması' diyor.

ATEŞ ETMEMİŞ, SİLAHINI BIRAKIP TESLİM OLMUŞ

Şevkiye Tekin, komutanların oğlundan “Aralarında canlı bomba var'  diyerek halka ateş açmasını istediğini oğlunun ise silahını bırakarak halkın arasına girdiğini belirtti.

Oğluyla en son 13 Temmuz gecesi görüştüğünü belirten Şevkiye Tekin, oğlunun Yalova’ya yaz kampına gideceğini söylemesi üzerine darbe girişimi gecesi herhangi bir endişe duymadığını dile getirirken Murat Tekin’i her yerde aradıktan sonra Adli Tıp’a baktıklarını ve zorlukla teşhis ettiklerini söyledi.

Şevkiye Tekin “Murat kaygılandığında, başparmağının ortasını kemiriyordu, oyuk kalmıştı. Parmağına bakın dedim. Öyle teşhis ettiler' ifadelerini kullanırken, baba Sedat Tekin de “Önce fotoğrafı gösterdiler. Çocuğumu komple açtırdım. Tanınmayacak haldeydi. Tırnağındaki oyuktan tanıdım. Ayrıca yüzünde 3 ben vardı. Oradan çıkardım o olduğunu. Sonra saçları, ayakları tanıdık gelmeye başladı. Dayanılacak gibi değildi. Kesici aletlerle, sopalarla parça parça edilmiş çocuğum' dedi.

DEMOKRASİ DEĞİL ŞERİAT İSTEDİLER

Anne Şevkiye Tekin'in anlattıkları, güya darbeye karşı sokağa çıktığı belirtilen, ancak teslim olan askerleri linç eden kalabalıkların önemli bir bölümünün, "demokrasi kahramanı" ilan edilemeyeceğini ortaya koyuyor.

Çünkü, darbenin bastırıldığının anlaşıldığı saatlerde gruplar halinde sokaklara çıkabilen -darbe saatlerinde bütün çağrılara karşın sokaklara çıkanların sayısı çok azdı- bu gerici toplulukların, demokrasi değil, şeriat istedikleri biliniyor.

 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Güncel

'Gerçek cani saklanıyor'

Güncel

Ali Koç tartışma yaratan o videoyu yayından kaldırttı 

Güncel

HDP standına saldırı: Suruç gibi yapacağız

Güncel

İstanbul'da yavru kediye tecavüz eden sapık tutuklandı!

Güncel

Ataşehir'de Halk Arenası'na saldırı girişimi

Güncel

Petrol boru hattında patlama

Güncel

Söylediği şarkıda 'Kürdistan' sözcüğü yer aldığı için tutuklandı

Güncel

Erdoğan bir anda hayvansever oldu çıktı | Nahit Duru yazdı...

Güncel

MHP'nin önemli isminden İnce'ye destek

Güncel

Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!

Güncel

Seçmeni, ''ezik insanlar'' diyerek aşağılayan AKP adayı özür diledi

Güncel

Demirtaş'ın seslendirdiği şarkıyı bu kez eşi Başak Demirtaş seslendirdi