unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

M.Yanardağ, M.Dönmez ve A.S. Saçan darbenin gerçek nedenini ve nasıl bastırıldığını bu akşam yine Halk TV'de anlatacak

Darbe girişiminin ardından merkez medya sadece Cemaat’i suçlayıp AKP ve Erdoğan’ı aklamayı sürdürüyor. Yapılan pnogramlar ve hazırlanan haberlerde, Türkiye'nin darbe sürecine nasıl geldiği, AKP-Cemaat ortaklığının nitaliği ve yarattığı sonuçlar irdelenmiyor. Cemaatin devleti ele geçirmesinde AKP iktidarının payı, Cumhuriyete yönelik yıkım saldırısının birlikte nasıl gerçekleştirildiği ve darbenin gerçek nedenleri ortaya konulmuyor. 

Geçen Pazar akşamı gazeteci-yazar Merdan Yanardağ, E.Yarbay Mustafa Dönmez ve E.Emniyet Müdürü Adil Serdar Saçan'ın Halk TV'de katıldığı program, gerçek fotoğrafı ortaya çıkardığı için büyük ilgi gördü. Reyting rekoru kıran bu programdan sonra bu akşam 21.00'de yine Halk TV'de programın devamıının (ikincisinin) yapılmasına karar verildiği açıklandı.

Cüneyt Akman Facebook hesabından yaptığı açıklamada programın izlenme rekorları kırdığını ancak izleyicilerin sürenin azlığı sebebiyle yarım kalmışlık duygusu yaşadığını belirterek, programa devam edileceğini ifade etti. 

Akman şunları yazdı;

"Geçen hafta Zamanın Ruhu gerçekten muhteşem izlendi. Fakat çoğu seyirci sürenin daha uzun olması gerektiğini ve bir "yarım kalmışlık" duygusu yaşadıklarını iletti. Öyleyse bu akşam aynı konuklarla yapacağımız program o duyguyu giderir sanırım.
Bu akşam 21:00'dan gece yarısına kadar Adil Serdar Saçan, Mustafa Dönmez ve Merdan Yanardağ ile birlikteyiz. Sadece FETÖ'yü değil diğer islamcı terör örgütlerinin nasıl beslenip devlet içine yerleştirildiklerini, geleceğin muhtemel Fetösünün hangi tarikatlar olduğunu, Hizbullah ve Işid hücrelerini, polisin niçin onlara karşı etkili olamadığını, 50 kişinin öldürüldüğü Gaziantep bombalamasının açık açık yazıldığı halde niçin önlen(e)mediğini, bir sonraki muhtemel hedefin neresi olduğunu birinci elden bilgilerle konuşacağız.
Bizzat kendileri suçlu itirafçıların yalanlarını değil de ilk elden bilgi ve istihbaratları, objektif analizleri dinlemek istiyorsanız bu gece 21:00'da Halk TV Zamanın Ruhu'nda buluşalım."

stu¨dyo2.jpg

Bir kez daha Saat 21.00'de Halk TV'de gazeteci Merdan Yanardağ, E.Emniyet Müdürü Adil Serdar Saçan ve E.Yarbay Mustafa Dönmez, Türkiye'nin darbe sürecine nasıl geldiğini, darbeyi azsıl bastıran gücün kim olduğunu, darbe gecesi gizli pazarlıkların yapılp yapılmadığını ortaya koyacak ve yeni belgeler açıklayacaklar.

Halk TV’de bu akşam 21.00'de Cüneyt Akman'ın sunacağı Zamanın Ruhu programında, yeni bir darbe tehlikesinin bulunup bulmadığı, darbeyi asıl bastıran gücün kim olduğu yeni belgelerle ortaya konulacak. 

ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardaği; Halk TV'deki programda Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarının darbe krizini nasıl fırsata çevirip kendi rejimi kurmak istediğini, Türkiye'yi dinci-faşist bir dikta rejimine sürüklemek için hangi hesapların yapıldığını ortaya koyacak.

merdan-004.jpg

Proğramda; Cemaatin devlet içinde nasıl örgütlendiği ve 15 Temmuz darbe sürecine nasıl gelindiği ilk kez ortaya konulacak yeni belgelerle değerlendirilecek.

KATILIMCILAR KONUNUN UZMANI

Gazeteci, yazar ve siyasal analist Merdan Yanardağ; Türkiye'yi 15 Temmuz darbesine getiren süreci bütün yönleriyle 10 yıl önce ortaya çıkarmış, bu konudaki ilk kapsamlı araştırmayı kitap olarak yayımlamış, konferanslar vermiş ve çok sayıda proğram yapmıştı. Yanardağ bu nedenle Ergenekon tertebine dahil edelerek önce gözaltına alanmış ve tutuksuz yargılanmaya başlanmıştı. Ancak Cemaatin devlet içine nasıl sızdığına/sızdırıldığına dair ısrarlı araştırmaları, yazıları, bu konudaki kitapları ve yönettiği medya kuruluşlarının tavizsiz duruşu nedeniyle Merdan Yanardağ 5 Ağustos 2013'te tutuklanmış ve Ergenekon tertibinin çöktüğü Mart 2014'e kadar hapiste kalmıştı.  

E. Yarbay Mustafa Dönmez; TSK'da Cemaat yapılanması hakkındaki ilk raporu hazırlayan subaydı. Ordu içindeki Cemaat yapılanmasını en iyi bilen askerler arasında olduğu kabul edilen Dönmez, Sakarya’daki 1’inci Ana Bakım Merkez Komutanlığı’nda görev yaptığı esnada Ergenekon adına “mühimmat' gizlediği iddiasıyla tutuklanmış ve Silivri’de 4 yıl 2 ay hapis kalmıştı. 

E. Emniyet Müdürü Dr. Adil Serdar Saçan; Cemaat örgütlenmesine ilişkin Emniyet'te hazırladığı rapor, ülkücü mafya ve Hizbullah’a yönelik en kapsamlı çalışmayı yapmasıyla tanınıyor. Ayrıca AKBİL yolsuzluğu soruşturmasında Tayyip Erdoğan’ın da olayda rolü olduğuna yönelik delilleri ortaya koyan, bu nedenle AKP’nin iktidara geldiğinde ihraç ettiği ilk memur olan Adil Serdar Saçan, Ergenekon kumpasına dahil edilerek tutuklanmış ve 1 yıl 7 ay Silivri'de kalmıştı. Adil Serdar Saçan, Fethullah Gülen Cemaati’nin Emniyet içindeki yapılanmasını en iyi bilen polis şeflerinden biri olarak tanınıyor.

Proğram bu akşam 21.00'de Halk TV'de canlı yayınlanacak. 

Çok Okunanlar

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Güncel

Muharrem İnce: FETÖ'cülerden mi öğrendiniz?

Güncel

Cumhur İttifakı'nda deprem: Bahçeli'den şok açıklamalar

Güncel

Umut Oran: Son adımları atmaya hazır olun!

Güncel

Zonguldak'ta maden ocağında göçük

Güncel

Süleyman Soylu: Siz bizi 24 Haziran'dan sonra görün

Güncel

Meral Akşener'den 'TİKA' iddiası

Güncel

'Demirtaş Ketıl Sohbeti' başladı: Seven alsın seveni