unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Meclis'te 'pazarlık' gerilimi

Meclis'te AKP-CHP arasında yaşanan gerilime bu kez MHP de katıldı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP'lilerin anayasa görüşmeleri sürecinde kendilerini en çok hedef aldıkları “kürsü işgali' tepkilerine yanıt verirken, 2012 yılında Büyükşehir Yasası görüşmelerinde AKP’ye karşı MHP’lilerin de kürsü işgal ettiklerini anımsattı.

Hürriyet'ten Turan Yılmaz'ın haberine göre, Özel, “Muhalefete muhalefet etmek istemezdim' dedi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da partisine yönelik “hükümet pazarlığı' iddialarına yanıt verirken, 7 Haziran seçimlerinden sonra AKP-CHP arasındaki istikşafi görüşmeleri anımsatınca ortam bir anda gerildi.

CHP’liler ile MHP’liler arasında “pazarlık' polemiği karşılıklı atılan laflarla sürdü. CHP’lilerin pazarlık iddialarına Başbakan Binali Yıldırım’ın sözlerinin yol açtığını anımsatmaları üzerine tartışmaya AKP'liler de katıldı. Gerilim büyüyünce oturumu yöneten Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı birleşime ara verdi. Tartışmalar arada daha da tırmandı. 

AKP'li Osman Aşkın Bak, CHP’lilere sert tepki gösterirken, MHP’li Divan Üyesi Zihni Açba, “Kim pazarlık yaptıysa şerefsizdir, ama yapılmadığı halde yapıldı diyen de beş katı şerefsizdir' diye bağırdı.

CHP’li Özel, “Muhataplarınız söylüyor' deyince AKP'liler sert tepki gösterdi. Meclis’teki kürsü işgali olayında bacağından ısırıldığını iddia eden AKP'li Muhammet Balta, Özel’e, “Niye çarpıtıyorsun, iş arama Özgür, doğru konuş' dedi.

CHP’li Hüsnü Bozkurt, “Niye itiraz ediyorsunuz, Başbakan söyledi' deyince, AKP'li Halis Dalkılıç, Bozkurt’un üzerine yürüdü. Dalkılıç’ı AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve AKP'li vekiller güçlükle durdurdu. 

Bozkurt, “O lafın karşılığı ahlaksız değildi, ayıplıyorum, yakışmadı' deyince de Dalkılıç, “Sen önce ahlaklı konuş' tepkisini verdi, Bozkurt da, “Terbiyesiz, haddini bil' dedi.

CHP’li Muharrem İnce ise AKP'lileri hedef alarak, “Açıktan oy kullanıp, yüksek sesle konuşup kavga edenler FET֒cü olmadığını kanıtlamaya çalışıyor' dedi. 

Çok Okunanlar

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Temel Karamollaoğlu TELE1'E konuk oldu: 'Ak Parti'de büyük bir çözülme bekliyorum'

İlgili Haberler

Politika

Hükümetten Menbiç açıklaması

Politika

Ahmet Şık: AKP çok pişman

Politika

Guardian'a konuşan Karamollaoğlu: İngiliz tipi sekülerizm istiyoruz

Politika

Hangi oylar geçerli, hangi oylar geçersiz sayılacak?

Politika

TSK'dan Kandil açıklaması

Politika

Erdoğan 'Messi mi Ronaldo mu' tartışmasına da dahil oldu

Politika

İstanbul'da çocuk cesedi bulundu

Politika

Muharrem İnce'den Erdoğan'a 'erotik şiir' yanıtı

Politika

31 ilde operasyon

Politika

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan Çiller açıklaması

Politika

Times: Erdoğan'ın popülaritesi azalıyor