unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Mehmet Metiner: Genel merkezde FETÖ'cü kalmayacak

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, hükümetin 15 Temmuz darbesinden sonra FET֒yle mücadele için OHAL kararnameleriyle binlerce insanın uğradığı mağduriyetlerle ilgili, “Bu mağduriyet söylemi bizzat hain ve alçak FET֒cü unsurların kullandıkları söylem' dedi. Yaygın bir mağduriyet kanaatinde olmadığını ifade eden Metiner, gözden kaçmış yanlışlık ve haksızlıklar konusunda hükümetin önlem aldığını ve mağduriyetleri giderecek bir mekanizma kurduğunu belirtti.

Metiner, Kurban Bayramı’nda seçim bölgesinde katıldığı bir açılışta, “FET֒nün AK Parti’ye sızmadığını söylemek en hafif tabirle safdillik olur' diyen Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’e destek verdi. 'FETÖ temizliği konusunda titiz bir çalışmanın yürütüldüğünü’ belirten Metiner, “AK parti içine sızmış ya da sızdırılmış FET֒cü unsurlar kesinlikle temizlenecektir. İster genel merkezde, parti grubunda ya da belediye meclisi olsun bu alçak örgütle irtibatlı olduğu tespit edilen hiç kimse partide yer alamayacaktır' dedi.

AKP'li Metiner, 15 Temmuz mağduriyetleri ile parti içinde FETÖ mücadelesinin yapılmamasına ilişkin parti içinde gelen açıklamalar konusunda Duvar’a şu değerlendirmeleri yaptı:

FETÖ MAĞDURİYETLER ÜZERİNDEN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYAMAZ: Bu mağduriyet söylemi bizzat hain ve alçak FET֒cü unsurların kullandıkları söylem. Ben yaygın bir mağduriyet olduğu kanaatinde değilim. Mutlaka gözden kaçan yanlışlıklar, haksızlıklar olmuş olabilir.  Ama hükümet olarak biz bu tür mağduriyetleri giderecek bir mekanizma oluşturmuş durumdayız.

AK Parti iktidarında hiçbir vatandaşımızı bilerek mağdur etmeyiz. Bir biçimde mağdur edilen  vatandaşımız varsa da mağduriyetlerini  gideririz. Bunun için mekanizmalar oluşturmuş durumdayız. Ama Fethullahçı Terör Örgütü’nün bu mağduriyet söylemi üzerinde kendi değirmenine su taşımasına da asla izin vermeyiz. Vatandaşlarımızın da bu yalan yanlış mağduriyet söylemlerine kanmamaları diliyoruz.

PSİKOLOJİK HARP OYUNU: Yanlış hesap Ankara’dan döner AK Parti iktidarında. Neredeyse Türkiye’de 'FET֒cü yok’ diyecek darbeyi yapanlar. FET֒cü değiliz diyorlar, Fethullah denilen iblisin görünür elemanları bile biz 'FET֒cü değiliz’ demeye başladılar. Mağduriyet söylemi alçak ve hain FET֒nün psikolojik harp oyunu, vatandaşlar duyarlı olsun. Mağduriyetler konusunda hiç endişeleri olmasın biz FETÖ ile irtibatlı olmadığını tespit ettiğimiz vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gideririz.

GENEL MERKEZ’DEN DE OLSA PARTİDE OLMAYACAK: FETÖ mücadelesinde Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın talimatı çok açıktır. Partimizin içinden hangi düzeyde olursa FETÖ ile bağlantılı olduğunu bir biçimde tespit ettiğimiz hiç kimse yer almayacaktır. Titiz bir inceleme yürütüldüğü için zamana yayılıyor gibi soru işaretlerini beraberinde getirebilir. Ama AK Parti içine sızmış ya da sızdırılmış FET֒cü unsurlar kesinlikle temizlenecektir. İster genel merkezde, parti grubunda ya da belediye meclisinde olsun bu alçak örgütle irtibatlı olduğu tespit edilen hiç kimse partide yer alamayacaktır.

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

Erdoğan, İnce'ye cevap vereyim derken kendisini yalancı çıkardı

İlgili Haberler

Politika

İnce, Erdoğan'a Twitter'dan seslendi: Var mısın?

Politika

HDP ikinci turda kimi destekleyeceğini açıkladı

Politika

Cihaner: Erdoğan, Meclis'i feshederse yeniden aday olamaz

Politika

Temel Karamollaoğlu TELE1'E konuk oldu: 'Ak Parti'de büyük bir çözülme bekliyorum'

Politika

CHP'de 12 vekile seçim güvenliği görevi

Politika

Erdoğan: Askerimiz devriye gezmeye başladı

Politika

İnce'den Erdoğan'a: Bu topraklar böyle yalancı görmedi

Politika

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu: Adalet için ne gerekiyorsa yapacağım

Politika

İnce: Sağcı kazanacak, solcu kazanacak

Politika

YSK, yurt dışında oy kullanan seçmen sayısını açıkladı

Politika

Ankara-Isparta hattı 'Millet İttifakı' diyor