unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Melih Gökçek: Görevden alınacağımı söylüyorlar!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "görevden alınma" iddialarıyla ilgili AKP içinde entrikacıların olduğunu söyledi.

Hürriyet'e konuşan Gökçek, şu açıklamaları yaptı: 

'YAPMADIKLARI ENTRİKA KALMADI'

“Her seçim öncesi benim partimin içinden bana yapmadıkları entrika kalmadı ama ben ayaktayım. Benimle, benim partimin içinde uğraşan onlarca siyasinin 90’ı siyasette yok. 15 Temmuz sonrası için de aynı. Bazılarının beklentileri için benim belediye başkanlığını bırakmam lazım. Onun için de bir şeylerle karalanmam lazım.

Darbe girişimi sonrası yaşanan mağduriyetler vardır ama ben bunun yüzde 3-5’i geçtiğini sanmıyorum, onlar da süreç içinde tamir ediliyor. Birilerine kızıyorsun diye adaletten ayırılıp birilerine zulmedemezsin. Cumhurbaşkanımız 'At izi it izine karıştı’ tabirini bunun için kullandı. Kılı kırk yaracaksın, olaydan da vazgeçmeyeceksin. 

Darbe girişiminin ardından AKP içinde kendisiyle ilgili görevden alınma söylentisi çıkaranları eleştiren Gökçek, “'Bir görelim ne olacak’ diye ortama bir baktılar sonra konuşmaya başladılar. İlk gün sahneye çıkanlar başka, 10 gün sonra çıkanlar başka" diye konuştu.

 Gökçek, AKP’ye 'paralel yapı’ya yardım suçlamasında bulunulduğunu savunarak, “Ben Melih Gökçek olarak paralel yapıyla iyi geçinen bir insandım. Hukuk çerçevesi içerisinde benden talep ettiklerinde gücümün yetebileceği yardımları da yaptım' dedi. Gökçek, Gülen Cemaati’ne yaptığı yardımları da, “Yardım derken para vermedim. Okul yeri, ibadet yeri gibi şeyler…' diye anlattı.

'Millet senin yakana yapışır’

15 Temmuz darbe girişimini 'ihanet’ diye niteleyen Gökçek,“Bunların yaptığı ihaneti gördükten sonra bu yardımlara devam ederse Melih’in boğazını sıkman hesap sorman lazım. Ama gördü hatasını tam tersini yapmaya başladı Melih Gökçek. O zaman bırakacaksın Melih Gökçek’in yakasını. Sen devam ediyorsan bu sefer millet senin yakana yapışır' dedi.

'AKP’de 'Bir görelim ne olacak’ diyenler oldu’

Ankara belediye başkanı, AKP içinde 'FET֒yle bağlantılı kişilerin olduğunu da şu sözlerle ifade etti: “Bu isimlerin kim olduğu belli aslında. Cumhurbaşkanımız o gece konuşana kadar hiçbiri ortalıkta yoktu. Bir bölümü ortalığa baktı, 'Bir görelim ne olacak’ diye sonra konuşmaya başladı. İlk gün sahneye çıkanlar başka, 10 gün sonra çıkanlar başka.'

Hepsine aynı muhabbetle devam edeceğim

'FET֒ operasyonlarının siyasi ayağı konusunda kendisiyle ilgili bir endişeye sahip olmadığını belirten Gökçek, “Benim diğer cemaatlere, STK’lara eski sıcaklığım neyse şimdi de öyle. FETÖ yüzünden sizinle de artık ilişkimiz yok demek mümkün değil. Hepsine aynı muhabbetle devam edeceğim' dedi.

'CHP, 15 Temmuz’a kadar paralel yapının kontrolündeydi’

Gökçek, CHP’nin 15 Temmuz darbe girişimine kadar 'paralel yapı’nın kontrolünde olduğunu öne sürerek şunları söyledi:“Kılıçdaroğlu son yerel seçim öncesi ABD’ye gittiğinde, 'Ankara’yı düşürebilecek misiniz?’ diye kaç kere sordular. AK Parti bir paralel yapı deneyimi geçirdi, hatalarını gördü. Bu yapıyı ülkemizden temizlemek için darbe girişimi öncesi de elinden geleni yapmaya başlamıştı. Ancak 15 Temmuz’a kadar CHP paralel yapının kontrolündeydi. Halen daha ağırlıkları var.'

Çok Okunanlar

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan evlerde buzdolabı ve fırın yok demişti: İktisatçı Sönmez rakamlarla Erdoğan'ı yalanladı

Politika

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Politika

Muharrem İnce'nin Ergenekon kumpasına karşı direnişi

Politika

'Orantısız akıl' Türkiye'de yeni bir dönem başlattı!

Politika

Atatürk Cumhuriyeti mi? Tayyiban Faşizmi mi?

Politika

CHP'li İbrahim Kaboğlu: Cumhuriyetin 100. yılında demokratik, laik anayasa için çalışacağız

Politika

6 siyasi partiden Muharrem İnce'ye destek

Politika

Bakanlıktan oy kullanamama riski olan 12 bin kadınla ilgili açıklama

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu

Politika

Bakan Arslan'dan şaşırtmayan havalimanı çıkışı: Niye Erdoğan olmasın?