unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Merdan Yanardağ: Bahçeli'nin koalisyon çıkışı delegelere mesaj

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın 'Medya Mahallesi' programına konuk olan ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, MHP'deki kurultay bilmecesi, Davutoğlu'na yönelik 'Pelikan darbesi', Türkiye'den pek çok tanınan işadamı ve siyasetçilerin adının geçtiği Panama Belgeleri konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

 AKŞENER'İN BİR KARŞILIĞI VAR

Meral Akşener konusunda sadece Bahçeli değil, Erdoğan ve AKP'nin de tedirgin olduğunun altını çizen Merdan Yanardağ, "Meral Akşener sadece milliyetçi tabanda değil, merkez sağda da karşılığı olan bir isim. AKP'den büyük oranda, bir ksım da CHP'den oy alacak potansiyele sahip. Zaten Ergeenkon denen kumpasın bir nedeni de merkez sağda yeni oluşumların önünü kesmekti. Erdoğan'ın temel stratejilerinden biri de buydu. Ancak Akşener'in arkasında bir rüzgar var ve MHP'nin başına gelmesi halinde oyunu büyük oranda arttıracağını düşünüyorum" dedi.

KASET KUMPASI

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Baykal'a yönelik kaset soruşturmasında tanık olarak çağrılmasının yandaş basın tarafından kara propagandaya çevrildiğine dikakt çeken Yanardağ, "Kılıçdaroğlu'nun savcılığın davetine olumsuz cevap vererek gitmeyeceğini açıklaması doğru bir karar. Bu kumpasın sorumlusu Tayyip Erdoğan'dır. Bu skandalı aydınlatacak olan da yine Erdoğan'dır." şeklinde konuştu.

BAHÇELİ'NİN ÇIKIŞI DELEGEYE BİR MESAJ

Devlet Bahçeli'nin son grup konuşmasında AKP ile koalsiyon sinyali vermesinin yeni bir Milliyetçi Cephe hükümeti anlamına da gelebileceğini söyleyen Merdan Yanardağ, mesajın sadece AKP'ye değil, MHP delegelerine de verildiğini velirterek "Bahçeli'nin kurultay öncesinde AKP ile koalisyon mesajı vermesi tesadüf değil. Kendi delegelerine 'Biz iktidar olacağız, devlet imkanlarından yararlanacağız' mesajı veriyor. Koalisyon olursa koltuk bekleyen isimler olacaktır. 'Macerayı bırakın beni destekleyin' demek istiyor." dedi.

PANAMA BELGELERİNDE ADI GEÇEN SİYASİLER İSTİFA ETMELİ

Dünyada büyük etki yaratan Panama belgelerinde adı geçen işadamlarının maliyeye hesap vereceğini belirten Merdan Yanardağ, "Ancak siyasi isimler Maliye'ye değil halka karşı sorumludur. Bunun hesabını vermeleri gerekir. O isimlerin istifa etmesi, ya da ettirilmesi gerekiyor. Ancak bunu isteyecek bir irade ortada yok" dedi.

DAVUTOĞLUNUN MESAJLARI

"Davutoğlu 'Pelikan darbesi' ile devrildi" diyen Merdan Yanardağ, "Ancak zannedildiği gibi bu gidiş sessiz sedasız olmayacaktır. Davutoğlu'nun tasfiyesi sadece bir kişinin değil, bir kadronun tasfiyesidir. Her türlü devlet imkanından mahrum kalan bu kadrolar, kolay pes etmeyecektir. Medyada ortaya çıkan kavga bunun işaretidir. Davutoğlu'nun huzurevi ziyaretinde 'Başbakanlığı bırakmayın' diyen vatandaşa verdiği yanıt da anlamlıdır" şeklinde konuştu.

YA SEÇİM YA REFERANDUM

AKP'nin büyük bir krizin eşiğinde olduğunu belirten Yanardağ, "Aylardır söylüyorum, AKP artık ülkeyi yönetemez. Yıl sonuna kadar ya bir erken seçim, ya da bir referandum söz konusudur. AKP yıkılmaya en yakın dönemini yaşıyor" dedi.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Politika

İzmir'de Muharrem İnce'yi yüz binler bekliyor

Politika

Muharrem İnce İzmir'de konuşuyor

Politika

Reza Zarrab sokakta böyle görüntülendi

Politika

Bülent Arınç'ın damadına bir şok daha

Politika

AKP'nin ittifak ortağı: FETÖ'nün siyasi ayağı gündeme gelmeli

Politika

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Türkkan'ın davasında karar

Politika

'Erdoğan'a hakaret' iddiasıyla yargılanan İyi Partili Türkkan'a beraat

Politika

Akşener'den sert tepki: Kardeşim bu nasıl bir doymazlıktır?

Politika

Meral Akşener'den Erdoğan'ın damadıyla ilgili çarpıcı iddia!

Politika

AKP'li adaydan kendisine tepki gösteren seçmene hakaret ve tehdit

Politika

Bir konservatuvar binası daha kapatılıyor

Politika

Adil Seçim Platformu'ndan seçmenlere çağrı: Sandıklara sahip çıkın